Дарби Каунти и Нотингам ще преиграват за ФА Къп

Лил и Аячо на осминафинал за Купата на Франция

Дарби Каунти и Нотингам Форест направиха огнено дерби и завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на ФА Къп на "Прайд Парк", което означава, че двата тима ще се изправят един срещу друг в преиграване."Овните" взеха аванс в 35-ата минута, когато Роб Хълси оползотвори центриране на Пол Конъли, продължено хитро от Пол Грийн.Форест успя да изравни в 64-ата минута, когато грешка на Натан Тайсън позволи на Робърт Ърншоу да се разпише от 8 метра. Играчите на Нотингам трябва да са благодарни на своя вратар Пол Смит, който в последните пет минути записа важни спасявания след удари на Хълси и Люк Варни.
Срещата бе специална за мениджъра на Дарби Каунти Найджъл Клъф. Той е бивш играч на Нотингам, а легендарният му баща Брайън Клъф бе начело и на двата тима в славните им години през 70-те.
Елитният Лил с лекота се класира за осминафиналите на Купата на Франция, след като се наложи с 3:0 над четвъртодивизия Дюнкерк."Кучетата" бързо взеха преднина в резултата, когато в 8-ата минута се разписа Пиер-Ален Фро. В 29-ата Еден Хазард изравни, а осем минути след почивката Йоан Кабайе бе точен от дузпа, за да оформи класическия успех на тима си.В друг мач от програмата на турнира един срещу друг се изправиха два втородивизионни тима, а Аячо победи Ван с 2:0. С попадения за корсиканците се отчетоха Людовик Гериеро и Жорж Ба.

24 януари 2009   12:50