Челси,УЕСТ ХЕМ,МИДЪЛЗБРО продължават за FA Cup

Челси,УЕСТ ХЕМ,МИДЪЛЗБРО продължават за FA Cup Челси си гарантира място в 5-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация след победа с 3:1 над Испуич. Михаел Балак изведе "сините" напред още в 16-ата минута, но Алекс Брус изравни в 34-ата минута. 14 минути след началото на второто полувреме Балак вкара втория си гол в мача и отново изведе своя тим отново напред. Победата на Челси бе подпечатана в 85-ата минута, когато Франк Лампард се разписа за 3:1. Победата за момчетата на Луиш Фелипе Сколари е напълно заслужено, тъй като те диктуваха събитията на терена през по-голямата част от мача. Така се стигна до 16-ата минута, когато Ашли Коул с перфектен пас намери Балак в чиста позиция. Бившият халф на Байерн не сгреши и прати топката в мрежата. Въпреки това в 34-минута защитата на Челси се пропука. При едно центриране от пряк свободен удар бранителите пред Петър Чех се паникьосаха и Алекс Брус изравни. В 59-ата минута нещата си дойдоха на мястото, след като Балак изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на Райт.
Крайното 3:1 бе оформено 5 минути преди края. Франк Лампард с прекрасен удар прати топката в мрежата на Испуич и реши спора.
ХАРТЛИПУЛ - УЕСТ ХЕМ 0:2
0:1 Бехрами (44'),0:2 Нобъл (45'-дузпа)
ХАРТЛИПУЛ: Барет, Суини, Неслън, Кларк, Хъмпрейс, Монкхаус, Джоунс(Фоли85'),Лидъл, Робсън, Макей (Хендерсон 55'), Портър
УЕСТ ХЕМ: Грийн, Фобер, Илунга, Колинс, Томкинс, Нобъл, Паркър, Бехрами, Колинс (Боа Морте 63'), Ди Микеле (Мълинс 75'), Коул (Сиърс 79')