Манчестър Юнайтед срази Уест Бромич с 5:0,Астън Вила на Стилиян Петров победи в Портсмут с 1:0

Манчестър Юнайтед срази Уест Бромич с 5:0,Астън Вила на Стилиян Петров победи в Портсмут с 1:0 Манчестър Юнайтед разби намиращия се в дъното на таблицата клуб Уест Бромич Албион с 5:0, с което се приближи с три точки до върха на Премиършип.Кристиано Роналдо вкара два късни гола за неистовите си съотборници след като Димитър Бербатов, Карлос Тевес и Неманя Видич бяха установили контрол на шампионите над останалия с 10 души Уест Бромич. Юнайтед, с 50 точки от 22 мача, установи рекорд от 11 мача за лигата без допуснат гол, с което подобри постижението на Чалси от сезона 2004-2005 г. Астън Вила се озова на трето място с 47 точки с английския нападател Емил Хески, който отбеляза при дебюта си с 1:0 в Портсмут. Тотнъм се освободиха от страховете си за спад след победа у дома с 3:1 срещу Стоук Сити, а Съндърланд побуди Фулъм с 1:0.
Астън Вила победи като гост Портсмут с 1:0 в мач от 23-ия кръг на висшата лига. Успеха донесе Емил Хески при дебюта си за Вила. В 23-ата минута той посрещна пас с глава на Габриел Агбонлахор и от воле простреля вратаря Дейвид Джеймс. Българският национал Стилиян петров игра цял мач и получи жълт картон в 80-ата минута за груб фаул срещу Джърмейн Пенант. Домакините доиграха мача с 10 души, след като в 70-ата минута Надир Белхадж получи втори жълт картон и бе изгонен. С успеха Астън Вила се изкачи на 3-о място с 47, колкото има и вторият Ливърпул, но с мач по-малко. Води Манчестър Юнайтед с 50, Челси с 45 и Арсенал с 41 имат мач по-малко. Портсмут е 14-и с 24 т. и по-лоша голова разлика от Тотнъм.

28 януари 2009   06:51