Барселона излъга Еспаньол

Севиля отстрани носителя на трофея

Барселона излъга Еспаньол Лидерът в испанската Примера дивизион Барселона продължава успешното си представяне през този сезон като достигна до полуфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания. На стадион "Камп Ноу" Барселона отстраниха местния враг Еспаньол след трудна победа с 3:2. Първият мач между двата тима от 1/4 финалите завърши 0:0.

В герой за Барса се превърна Боян Къркич, който вкара 2 гола в 35-та и 48-та минута. Едно попадение добави и защитника Жерар Пике в 56-та минута. След 3-те гола Еспаньол се вдигна на щурм, но успя да вкара само 2 попадения чрез Короминас в 58-та и Калехон 69-та минути.

Гол на френския защитник Себастиен Скилачи в последната
минута класира Севиля за полуфиналите. Домакините изоставаха с 0:1 до 36 минута, когато голмайсторът на тима Кануте даде начало на щурма на домакините, които успяха да обърнат нещата в своя полза до 2:1 и с повече голове на чужд терен се класираха напред в надпреварата. Преди това за Валенсия се разписа Марчена в 8-та минута.

В полуфиналите, които ще се играят на 4-ти февруари и 4-ти март при разменено гостуване Барселона ще срещне Майорка, а Севиля ще играе срещу Атлетик Билбао.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    30 януари 2009   16:56