Ливърпул победи Челси с 2:0,Нюкасъл и Съндерланд не излъчиха победител

С два гола на Фернандо Торес Ливърпул победи Челси с 2:0 в дербито между двата отбора на "Анфийлд". Испанският нападател изведе "мърсисайдци" напред минута преди края на редовното време, а в продължението вкара и второто си попадение. Първото полувреме бе интересно и динамично, като по-активният тим беше този на Рафа Бенитес. Хавиер Масчерано в 18-а минута стреля, Петър Чех не се намеси добре, но нямаше кой да притича и да се възползва от грешката на вратаря. Хубава атака на домакините можеше да им донесе преднина в 25-а минута, но Чех отново улови топката преди противников футболист да стигне до нея. Фернандо Торес в 30-а минута имаше шанс за гол, но Алекс се намеси решително и парира удара му. Ашли Коул за малко да си вкара автогол в 41-а минута, но топката мина встрани.
В началото на второто полувреме отново Ливърпул беше по-активният тим. В 60-а минута Франк Лампард бе изгонен с много спорен директен червен картон. В 67-а минута изстрел на Шаби Алонсо срещна тялото на Алекс, а след това и горната греда. Фернандо Торес в 72-а минута шутира, но този път Микел застана на пътя на топката. Удар на Саломон Калу в 74-а пък бе уловен от Рейна. Чех в 79-а минута извади хубав изстрел на Бенаюн.
В 89-а минута Фернандо Торес с глава засече центриране и донесе победата на Ливърпул. Отново той в даденото от съдията 5-минутно продължение се възползва от грешка в защитата на Челси и оформи крайното 2:0.
След успеха "мърсисайдци" вече имат 51 точки и изостават на 2 от лидера Манчестър Юнайтед.
Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Шкъртел, Аурелио, Кайт. Алонсо, Масчерано, Реира, Джерард, Торес
Челси: Чех, Босингва, Алекс, Тери, А. Коул, Балак, Оби Микел, Лампард, Калу, Анелка, Малуда

Нюкасъл и Съндерланд не успяха да излъчът победител
Отборите на Нюкасъл и Съндърланд не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1.
Джибрил Сисе в 32-ата минута откри резултата в полза на гостите, след като се възползва от детинска грешка на Фабрисио Колочини и останал сам срещу вратаря Харпър го елиминира за 0:1, но трите точки им бяха отнети от рефера Хауърд Уеб. Двубоят бе изключително оспорван с много голови положения пред двете врати и редица неоправдани отсъждания на главния съдия. Кулминацията на неговата несъстоятелност дойде в 66-ата минута, когато той посочи бялата точка за "нарушение" на Малбранк срещу Стивън Тейлър. Вместо да покаже жълт картон за симулация на бранителя на домакините, Уеб даде дузпа за Нюкасъл, която бе превърната в гол от Шола Амеоби. /БГНЕС

01 февруари 2009   20:36