Депортиво прегази Виляреал,Барса вкара гол 5000 в испанската лига

Барселона вкара своя гол номер 5000 в историята на испанската лига при гостуването си на Расинг (Сантандер). Преди двубоя на „Ел Сардинеро" каталунците имаха 4998 попадения в лигата и се нуждаеха от две, за да постигнат историческото постижение и точно толкова реализираха. Любопитното е, че първите попадения на Барса в лигата са отбелязани преди 80 години (12 февруари 1929 г.) точно срещу Расинг и то отново при гостуване в Сантандер.
Мачът от 21-вия кръг на Примера завърши с успех на Барселона с 2:1, като по този начин "синьо-червените" счупиха и поредния си рекорд през този сезон, постигайки девета поредна победа като гост, в първенството.
Всичко по-интересно се случи през второто полувреме на срещата, като Расинг дори получи възможност да поведе в резултата. В 55-ата мин. домакините получиха право да изпълнят дузпа след като Рафаел Маркес извърши нарушение срещу Перейра. Зад топката застана Жигич и с точно изпълнение даде аванс на тима от Сантандер.Пет минути по-късно в игра като резерва влезе Лео Меси и неговото включване бързо даде резултат. В 65-ата мин. Анри центрира отляво, намиращият се на близката греда Шави с глава нацели напречния стълб и при добавката Меси вкара изравнителното попадение.В 81-ата мин. с отлично изпълнение Меси вкара гол 5000 и по този начин донесе успеха на Барса.
Каталунците завършиха мача с двама души по-малко, но дори и това не им попречи да ликуват като победители. И в двата случая потърпевш бе Чите. В 87-ата мин. заради нарушение срещу родения в Бурунди нападател, Маркес получи втори жълт картон, а в даденото от съдията продължение Пике директно видя червения цвят.

РАСИНГ (С) - БАРСЕЛОНА 1:2 (0:0)
1:0 Жигич (56-д.) ,1:1 Меси (65),1:2 Меси (81)
РАСИНГ (С): Тоньо, Валера, Ориол, Навас (90-Люксен), Маркано, Мунитис, Колса, Ласен, Морал (61-Сепси), Жигич, Перейра (68-Чите)
БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Маркес, Пике, Абидал, Шави, Яя Туре, Бускетс (61-Меси), Иниеста (90-Касерес), Ето'о (86-Гудюонсен), Анри
Жълти картони: Мунитис (Расинг); Яя Туре, Алвеш (Барселона)
Червени картони: Маркес (87), Пике (90+3) (Барселона)
Съдия: Фернандес Борбалан ; Стадион: „Сардинеро"

Депортиво (Ла Коруня) разби Виляреал с класическото 3:0 в двубой от 21-ия кръг на Примера. Домакините започнаха вихрено, повеждайки още в първата минута чрез крилото Лафита. До края на първото полувреме "СуперДепор" пропусна да вкара втори гол и резултатът се запази.
В началото на второто полувреме Верду изпусна да удвои в 49-ата минута. Така се стигна до 61-ата минута, когато "Риасор" избухна. Причината за това бе втория гол в мача на Лафита. Три минути по-късно реферът Веласко Карбайо отмени за втори път гол на домакините. Въпреки това домакините не се отказаха да атакуват и в 67-ата минута Рики направи резултата класически.
Гостите можеха да стигнат до почетен гол в 71-ата минута, но стражът на домакините Арансубия спаси дузпа, изпълнена от Сена.С победата Депортиво се изкачи на шесто място, на точка след Виляреал.В другият мач касаещ борбата за място в Шампионската лига Атлетико (Мадрид) записа изненадваща загуба от Валядолид с 1:2.
Депортиво (Ла Коруня) - Виляреал 3:0 (1:0)
1:0 Лафита (1),2:0 Лафита (61),3:0 Рики (67)
Депортиво: Арансубия, Пабло, Лопо, Зе Кастро, Луис, Томас, Гусман, Лафита (87 - Алварес), Валерон (76 мин - Родригес), Верду, Рики (84 - Ласад)
Виляреал: Лопес, Вента, Фуентес, Годин, Капдевила, Касорла, Егурен (65 - Томас), Сена, Пирес (65 - Фернандес), Франко (44 мин - Ибагаса), Йоренте
Жълти картони: Пабло, Лопо, Верду (Д), Егурен, Вента, Йоренте (В)
Съдия: Веласко Карбайо;Стадион: „Риасор"
Еспаньол-Рекреативо 1:1
Бетис-Хетафе 2:2