Вердер се отдалечи от зона Европа

Бременските музиканти гуят изненадващо от Арминия

Отборът на Вердер Бремен пропусна отличен шанс да съкрати преднината на лидерите в германското първенство, след като загуби с 1:2 като домакин от състава на Арминия Билефелд. Бременци бяха без наказаните Диего и Писаро, което се отрази на играта на тима.
Гостите откриха след попадение на Макс в 24-та минута, но с прецизен удар от фаул Алмейда възстанови равенството минута пред края на първата част и даде надежди на домакините преди вторите 45 минути. Само 4 минути обаче след това голмайсторът на тима от Билефелд Артур Вихнярек отново изведе гостите напред - резултат, който се запази до края на срещата.

В другата среща от 18-ия кръг на Бундеслигата борещият се да не изпадне тим на Бохум надигра прекия си конкурент за оставане в групата Карлсруе с 2:0. Точни за домакините бяха Фукс и Климович.

Начело в подреждането продължава да е приятната изненада на сезона Хофенхайм с 38 точки, Херта и Хамбургер имат по 36.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    02 февруари 2009   10:03