Рангелов донесe победата на Енерги

Байерн обърна в края Борусия Д с 3:1

Българите национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов донесоха победата на Енерги (Котбус) с 3:1 срещу гостуващия Хановер в мач от 19-ия кръг кръг на Бундеслигата.С успеха тимът на Боян Прашникар събра 16 точки и се изкачи на 16-о място, за да се измъкне от зоната на изпадащите.Рангелов откри резултата шест минути преди почивката. Той засече с глава от точката на дузпа центриране на Ивица Илиев за 1:0. .В 69-ата минута Даниел Цийбиг центрира в наказателното поле Емил Юла прати топката с глава в напречната греда, след което Рангелов се ориентира най-добре и също с глава от близо направи 2:0 с петия си гол за сезона.Само четири минути по-късно Станислав Ангелов реши всичко с точен удар с десния крак след лошо изчистена от защитата на съперника топка.

Байерн стигна до трудна, но ценна победа с 3:1 над Борусия Дортмунд. Баварците обърнаха резултата от 0:1 до 3:1. Успехът дойде с два гола на Мирослав Клозе в последните 3 минути на срещата. Благодарение на победата тима на Юрген Клинсман излезе на второто място в класирането на точка зад Хофенхайм.
Байерн - Борусия Д 3:1
Байерн: Ренсинг, Лусио, Лам, Лел, Демикелис, Ван Бомел, Зе Роберто, Швайнщайгер (72 Алтънтоп), Рибери, Тони (72 Донован), Клозе (92 Боровски)
Борусия Д: Вайденфелер, Сантана, Лий, Овомойела, Суботич, Тинга (46 Сахин), Хайнал, Боатенг, Кринге (82 Кел), Фрай (74 Зидан), Валдес
Голмайстори: Зе Роберто 24, Клозе 87, 91

<< върни се назад     08 февруари 2009   22:10