САЩ излъга Мексико с 2:0

Тринидад и Тобаго изпусна Салвадор

САЩ излъга Мексико с 2:0 САЩ и Коста Рика започнаха с победи участието си във финалната група от квалификациите за световното първенство в ЮАР през 2010 в зона КОНКАКАФ - Северна Америка и Карибския регион. Американците надиграха основния си съперник за първото място - Мексико с 2:0 след попадения на Майкъл Брадли в края на първото полувреме и в края на мача. "Ацтеките" доиграха мача с човек по-малко, след като 30 минути преди края му, Рафаел Маркес получи червен картон.
Коста Рика също не срещна проблеми като домакин срещу състава на Хондурас - победа с 2:0, като и двата гола вкара Анди Фуртадо - в 48-та и 60-та минута.
В най-интересната среща от първия кръгна финалната фаза Салвадор успя да спаси точката като домакин срещу Тринидад и Тобаго, след като изоставаше с 0:2 чак до 80-та минута. В герой за домакините се превърна Исмаел Ромеро, който вкара два пъти от фаул - първо в 80-та минута, а след това и последната минута от добавеното време на двубоя. Преди това Едуардс и ветерана Дуайт Йорк осигуриха комфортната преднина на островитяните. След изравнителния гол Дуайт Йорк тръгна да се разправя със съдията и получи червен картон.

Резултати от финалната фаза на квалификациите за световното първенство през 2010 - зона КОНКАКАФ:

САЩ - Мексико - 2:0
Салвадор - Тринидад и Тобаго - 2:2
Коста Рика - Хондурас - 2:0

Начело в класирането са отборите на САЩ и Коста Рика с по 3 точки, следват Тринидад и Тобаго и Салвадор с по 1, а Мексико и Хондурас са без точка. За световното първенство в ЮАР се класират първите 3 в крайното подреждане, а четвъртият ще играе допълнителен плейоф с петия от зона Южна Америка.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    12 февруари 2009   14:37