Ирландия би Грузия с 2:1 с два съмнителни гола

Шансовете ни за ЮАР все по-илюзорни

Ирландия би Грузия с 2:1 с два съмнителни гола Отборът на Ирландия постигна трудна победа с 2:1, не и без помощта на съдията, като домакин на Грузия в среща от 8-ма група на квалификациите за световното първенство в зона Европа, в която е и нашият национален тим. С успеха ирландците събраха 10 точки и се изравниха на върха със световния шампион Италия. Нашите са 3-ти в подреждането с едва 3 точки.
И двата гола вкара възроденият Роби Кийн, който отбеляза изравнителното попадение от съмнителна дузпа и вдигнат флаг за засада 20 минути преди края на мача.
Двубоят започна кошмарно за домакините, които получиха гол още в 1-та минута, дело на Александър Яшвили. Ирландците се хвърлиха на шурм, но изравниха едва в 73-та минута след съмнителна дузпа, отсъдена от финландския рефер на мача - Юни Хютия свири наказателния удар заради игра с ръка на грузински бранител в наказателното поле, но не видя асистента си, който бе вдигнал флага за засади на Роби Кийн. 5 минути след това отново Кийн вкара победния гол след центриране на МакГийди, като остана съмнение за нарушение срещу вратаря на гостите.

Среща от 8-ма група на квалификациите за световното първенство през 2010 - зона Европа:

Ирландия - Грузия - 2:1