Вердер и Милан не успяха да се победят

Диего изравни за германците в края

Отборите на Вердер и Милан не успяха да се победят в дербито на 1/16 финалите в турнира за Купата на УЕФА, завършвайки 1:1 в първата среща в Бремен. Ветеранът Филипо Индзаги даде преднина на Милан в 36-та минута, но 6 минути преди края на мача Диего вкара за "Бременските музиканти" и изравни. Така двата отбора ще трябва да определят кой ще продължи напред следващата седмица на "Сан Сиро".
Футболистите на Хамбургер си осигуриха участие в 1/8 финалите след победа като гост на холандския НЕК Нийемегеен с 3:0 - Троховски, Алекс Силва и Олич реализираха за "хамбургерите", които ще изиграят протоколен реванш следващия четвъртък.
Друг немски тим - Волфсбург - ще трябва доста да се потруди, ако иска да играе в следващия кръг на турнира. Бившите съотборници на Мартин Петров загубиха гостуването си на френския Пари Сен Жермен с 0:2, като получиха 2-та гола в последните 10 минути - Гийом Ооаро вкара в 80-та и 85-та минута и затвърди впечатлението, че парижани са излезли от кризата от последните 2 години.
Руските отбори също записаха добри резултати в 1/16 финалите - носителят на трофея Зенит взе трудна домакинска победа над Щутгарт с 2:1, като победния гол падна в даденото от съдията продължение на първата част. Хущи вкара за домакините в самото начало на мача, но 10 минути по-късно Марио Гомес възстанови равенството. Капитанът на домакините Тимошчук вкара в 45-та, за да оформи крайния резултат.
Английският Астън Вила не успя да победи като домакин друг носител на трофея от УЕФА - ЦСКА Москва. Стилиян Петров, който игра цял мач за домакините, и съотборниците му дори изоставаха в резултата чак до 70-та минута, когато Джон Карю изравни. Преди това бразилецът Вагнер Лав вкара в 15-та минута.
Брага взе лесна домакинска победа срещу белгийския Стандарт Лиеж - 3:0 и също ще чака спокойно реванша след седмица.
Френският Сент Етиен не срещна особена съпротива от гръцкия Олимпиакос и го победи насред Атина с 3:1, датският Олборг пък взе комфортна преднина преди реванш от 3:0 на испанския Ла Коруня, а френският Бордо и турският Галатасарай не успяха да си отбележат гол.
Изненадата поднесе украинския Металист Харков, който надигра като гост италианския Сампдория с 1:0.
Тази вечер предстоят нови 5 мача - Копенхаген срещу Манчестър Сити, Лех - Удинезе, Фиорентина - Аякс, Марсилия -Твенте и Шахтьор - Тотнъм.

Резултати от първите срещи от 1/16-финалите в турнира за Купата на УЕФА по футбол:

Пари Сен Жермен (Франция) - Волфсбург (Германия) - 2:0
Зенит Санкт Петербург (Русия) - Щутгарт (Германия) - 2:1
Вердер Бремен (Германия) - Милан (Италия) - 1:1
НЕК Ниймеген (Холандия) - Хамбургер (Германия) - 0:3
Астън Вила (Англия) - ЦСКА Москва (Русия) - 1:1
Сампдория (Италия) - Маталист Харков (Украйна) - 0:1
Динамо Киев (Украйна) - Валенсия (Испания) - 1:1
Олимпиакос (Гърция) - Сент Етиен (Франция) - 1:3