Бербатов вкара при победа на Манчестър

Червените дръпнаха с 5 точки на Ливърпул

Бербатов вкара при победа на Манчестър Капитанът на националния ни отбор по футбол Димитър Бербатов вкара второто попадение при победата на неговия Манчестър Юнайтед като домакин на Фулъм с 3:0 в
отложен мач от английската Висша лига. С успеха "Червените дяволи" дръпнаха с 5 точки на втория в класирането Ливърпул.
Нашият се разписа в 30-та минута, а в 45-та му отмениха друго попадение заради засада. Малко преди това Бербатов намери в изгодна позиция Карлос Тевес, който вкара, но и неговия гол бе отменен заради засада.
Пол Скоулс изведе домакините напред още в 12-та минута, 3-ия гол вкара завърналият се след повече от месец отсъствие Уейн Руни в 63-та минута. Руни замени именно Бербатов 2 минути по-рано.
Холандският вратар на Манчестър Юнайтед Едвин ван дер Саар пък продължи рекорда си за най-дълго време без допуснат гол - 14 поредни мача и общо 1 193 минути.

Манчестър Юнайтед - Фулъм - 3:0 (2:0)
1:0 Пол Скоулс (12)
2:0 Димитър Бербатов (29)