ЧЕЛСИ и Манчестър Юнайтед с победи

Временният водач в английската Висша лига Манчстър Юнайтед увеличи преднината си на върха на 8 точки, след като излъга Блекбърн с 2:1. Попаденията за "червените дяволи" отбелязаха Уейн Руни (23) и Кристиано Роналдо (57), а капитанът на националния отбор Димитър Бербатов записа пълни 90 минути. Почетният гол за ланкашърци заби Роке Санта Крус в 32-ата минута. Срещата бе напълно равностойна, въпреки че личеше лек превес на домакините. Мениджърът на Юнайтед даде почивка на титулярния си страж Едвин ван дер Сар, което костваше гол във вратата от 14 мача наса или 1344 минути без вкарано попадение. При резултат 1:1 нещата можеха да се развият по различен начин, след като в най-чистата ситуация, когато в 57-ата минута Раян Нилсън нацели гредата, а в ответната атака португалската суперзвезда даде гол преднина. В 86-ата минута Бербо можеше да реши мача, но след негов удар с глава топката профуча над напречната греда. В заключителния етап на срещата гостите наложиха огромен териториален натиск над Манчестър, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЛЕКБЪРН 2:1
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Кусшчак, Рафаел, Фърдинанд, Евънс (64-Видич), Евра, Роналдо, Карик, Скоулс (82-Гигс), Нани (64-Тевес), Руни, Бербатов
БЛЕКБЪРН: Робинсън, Ойер, Нелсен, Живе, Уорнък, Грела (79-Макарти), Диуф, Андрюс, Дън, педерсен, Санта Крус.
Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър;Рефер: Хауърд Уеб

АСТЪН ВИЛА - ЧЕЛСИ 0:1 Анелка (19')
С гол на Никола Анелка в 19-ата минута Челси победи Астън Вила в пряка битка за третото място във Висшата лига. Двубоят беляза официалния дебют на Гус Хидинк начело на „сините“, които заслужено си тръгнаха с три точки, като по този начин нанесоха едва втората загуба на бирмингамци на „Вила Парк“ за сезона. Стилиян Петров записа цял мач, като играта му беше оценена с 5,5 според специалистите от спортния канал „Сетанта“. Същия атестат получи и халфът на Челси Михаел Балак, а за играч на мача беше избран Франк Лампард (
АСТЪН ВИЛА: Фридел, Куелар, Дейвис (Карю 70'), Найт, Иънг, Милнър, Петров, Бари, Иънг, Хески, Агбонлахор
ЧЕЛСИ:Чех, Босингва, Алекс, Тери, Ферейра, Микел, Балак, Лампард, Калу (Деко 55'), Дрогба (Белети 90'), Анелка.
Стадион: "Вила Парк", 42 585;Съдия: Марк Холси
Арсенал - Съндърланд 0:0
Мидълзбро - Уигън 0:0
Болтън - Уест Хем 2:1

22 февруари 2009   13:21