Еспаньол и Реал (Мадрид) скъсиха преднината на Барса

Лидерът на Примера Дивисион Барселона загуби от Еспаньол в каталунското дерби с 1:2 и изпусна още 3 точки от преднината си. Домакините останаха с 10 човека още в 38-ата минута, когато Сейду Кейта си изкара директен червен картон груб фаул. След почивката в 50-ата и 55-ата минута Еспаньол дръпна с два гола преднина с попадения на Иван Де Ла Пеня. До края на мача възпитаниците на Хосеп Гуардиола успяха само да вкарат почетно попадение чрез Яя Туре в 62-ата минута. В края на мача пред вратата на Еспаньол вреше и кипеше, но до изравнителен гол не се стигна.След загубата Барса вече води на Реал само със 7 точки.
Барселона - Еспаньол 1:2
Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Маркес, Пике, Абидал (23 Пуйол), Яя Туре, Шави, Кейта, Меси, Анри (46 Бускетс), Ето’о (66 Гудьонсен).
Еспаньол: Камени, Серхио Санчес, Харке, Пареха, Давид Гарсия, Мойсес Уртадо, Луис Гарсия, Анхел (37 Роман Мартинес), Де ла Пеня (70 Коро), Нене (88 Раул Тамудо), Иван Алонсо.
Голмайстори: Иван де ла Пеня 50, 54; Туре 62

Реал (Мадрид) победи с разгромното 6:1 отбора на Бетис. "Кралския клуб" заби и 6-е попадения още през първата част. С по два гола се отчетоха Хунтелар и Раул, а по едно Игуин и Рамос. Въпреки гола си Рикардо Оливейра едва ли е зарадвал много феновете на "зелено-белите".Още в 7-ата минута Игуаин бе изведен чудесно и без да се замисля прати топката в мрежата за 1:0. Холандският нападател Хунтелар удвои в 15-ата минута. Само десетина минути по-късно отново той направи резултата класически. В 30-ата минута Рикардо Оливейра вкара почетното попадение за Бетис, но силите на андалусийците стигнаха само до един гол. В 36-ата минута живата легенда на Реал Раул Гонсалес продължи да трупа голов актив, след като реализира прецизен пас на Марсело. 5 минути по-късно Раул заби втория си гол в мача за 5:1, а в даденото от съдията продължение за първата част Серхио Рамос сложи 6-цата на таблото, след като засече центриране от фаул.

Виляреал - Хихон 2:1
Севиля - Атлетико Мадрид 1:0

22 февруари 2009   14:12