Хофенхайм на върха след хикс с Херта и загуба на Байерн

Рангелов донесе победата на Енерги над Вердер (Бремен).

Димитър Рангелов се разписа в 90-ата минута и донесе победата на своя тим Енерги Котбус при домакинството на Вердер (Бремен). Енерги се наложи с 2:1, въпреки че губеше с 0:1. Явно проблемите, които имаше с ръководството, мотивират Рангелов и той продължава да носи важни точки на тима си, който вече се измъкна от зоната на изпадащите. Попадението е общо 6 за Рангелов от началото на сезона. Другият българин в състава на Енерги - Станислав Ангелов игра цял мач за тима.
Застрашеният от изпадане тим на Кьолн сътвори сензацията на 21-ия кръг в Бундеслигата, побеждавайки с 2:1 Байерн (Мюнхен) като гост. Попаденията за Кьолн паднаха още през първата част, а в края Ван Буйтен върна един гол и оформи крайния резултат. Байерн остава на 4-о място в класирането с 38 точки, но пропусна златен шанс да излезе еднолично на върха. В същото време Кьолн вече е на 10-о място с 28 точки.
Байерн - Кьолн 1:2
Байерн: Рензинг, Одо, Демикелис, Ван Буйтен, Лам, Швайнщайгер (46 Алтънтоп), Ван Бомел, Зе Роберто (65 Боровски), Рибери, Клозе, Подолски (46 Донован)

Кьолн: Мондрагон, Бреко, Геромел, Маккена, Матип, Пети, Пецини, Брозински (76 Сану), Вучичевич, (90 Боатенг), Ехрет (85 Броих), Новакович
Голмайстори:Ван Буйтен 84; Ехрет 22, Брозински 34

22 февруари 2009   14:35