Интер и Манчестър не се победиха в дербито

Англичаните изпуснаха италианците насред Милано

Интер и Манчестър не се победиха в дербито Шампионът на Италия Интер и европейският и световен клубен шампион Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в дербито на 1/8 финалите на Шампионската лига по футбол на Европа. Англичаните могат да съжаляват повече за нулевото равенство на "Джузепе Меаца", след като Кристиано Роналдо, Райън Гигс и Димитър Бербатов пропуснаха изгодни положения за гол през първата част. Начало на пропуските даде Кристиано Роналдо още в 5-та минута, когато засеце с глава центриране от корнер на Гигс, но вратарят на Интер Жулио Сезар спаси. Роналдо опита късмета си от фаул - първият път не уцели вратата, а при втория си опит удари левия страничен стълб на вратата на "нерадзурите". Бербатов също пропусна изгодна възможност да се разпише с глава след центриране отляво на Патрис Евра. Най-фрапиращият пропуск обаче направи капитанът на англичаните Райн Гигс, който очи в очи стреля в тялото на Жулио Сезар.
През второто полувреме англичаните отстъпиха инициативата на домакините, които обаче не успяха да стигнат до реално голово положение пред вратата на ван дер Саар, като се стигна само до няколко разбърквания. Най-чистото положение пред вратата на Юнайтед пропусна Естебан Камбиасо, който от 2-3 метра не успя да засече с глава центриране от ъглов удар.

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов получи ниска оценка за представянето си срещу Интер снощи. Вестник "Сън" оценява играта на нашия с най-слабата оценка - 5, докато Рио Фърдинанд получи 8-ца.