Ливърпул потопи Бернабеу в тишина

Ливърпул взе ценен успех с минималното 1:0 в гостуването си на Реал (Мадрид) в първи 1/8-финал на Шампионската лига.В 81-ата минута Габриел Хайнце извърши нарушение срещу Дирк Каут на дясното крило. От последвалия пряк свободен удар центрира в наказателното поле, където непокрит остана Йоси Бенаюн. Израелецът надскочи всички и с глава прониза Касийяс за 1:0 за мърсисайдци. Шанс за изравнително попадение се откри пред капитана на Реал Раул в 84-ата минута, но ударът му не намери целта.
Възпитаниците на Хуанде Рамос се изнервиха от полученото попадение и започнаха да грешат в пасовете. Мениджърът на мърсисайдци Рафа Бенитес предприе втора смяна в 88-ата минута, пускайки Стивън Джерард на мястото на Риера. Английският национал внесе спокойствие сред своите в решителните минути. Третата промяна в редиците на ливърпулци беше тактическа, за да бъде спечелено време - в 91-ата минута Каут седна на пейката, а в игра се появи бразилецът Лукаш Лейва. Реал (Мадрид) не успя да отбележи и в триминутното продължение на мача, регистрирайки домакинска загуба в първия 1/8-финал между двата колоса.
Реал (Мадрид) - Ливърпул 0:1 (0:1 Бенаюн (82 мин)
Реал (4-4-2): Касийяс, Серхио Рамос, Канаваро, Пепе, Хайнце, Робен, Диара, Гаго, Марсело (46 - Гути), Раул, Игуаин
Ливърпул (4-4-2): Рейна, Арбелоа, Шкъртел, Карагър, Фабио Аурелио, Бенаюн, Алонсо, Маскерано, Риера (88 - Джерард), Каут (91 - Лукаш), Торес (61 мин - Бабел)
Жълти картони: Канаваро, Гаго (Р), Торес, Маскерано, Риера (Л)
Съдия: Роберто Розети (Италия)
Стадион: „Сантиаго Бернабеу"

26 февруари 2009   00:01