Челси с гол на Дрогба наказа Ювентус

Байерн Мюнхен разпиля португалския Спортинг с 5:0

Челси с гол на Дрогба наказа Ювентус Байерн Мюнхен разпиля португалския Спортинг с 5:0 насред Лисабон в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Страхотен мач за гостите направи Франк Рибери, който вкара два и изработи още два гола, които бяха дело на Лука Тони. Петото попадение бе дело на Мирослав Клозе, който направи 2:0 в 52-ата минута. Така тимът на Юрген Клинсман е първия 1/4-финалист в турнира, като трябва да стане чудо, за да падне с шест гола разлика на "Алинц Арина" след две седмици.
0:1 Рибери (41),0:2 Клозе (52),0:3 Рибери (63)-д,0:4 Тони (83),0:5 Тони (90)
СПОРТИНГ: Тиаго, Абел (Алешандре 61), Тонел, Канейра, Полга, Измайлов (Вукчевич 60), Рочембак, Мутиньо, Романьоли, Мунис, Дерлей (Джало 71)
БАЙЕРН: Рензинг, Лам, Одо (Лел 66), Лусио (Ван Буйтен 78), Демикелис, Рибери, Зе Роберто, Ван Бомел, Швайнщайгер (Алтинтоп 71), Клозе, Тони
Съдия: Бертран Лайек ; Жълти картони: Тонел, Алешандре (С); Ван Бомел (Б)
Стадион: "Жозе Алваладе", Лисабон ; Съдия: Бертран Лайек

Челси взе минимална преднина над Ювентус след първия 1/8 финал помежду им в турнира на Шампионската лига. Единственото попадение в мача вкара Дидие Дрогба в 12-ата минута. Двата тима направиха динамичен двубой с честа смяна на инициативата, но така и не успяха да си вкарат повече голове и със сигурнос реваншът в Торино обещава сериозна интрига.
Срещата започна с масиран натиск на Челси. В първите 15 минути домакините натикаха противника си в собствената му половина и заредиха атака след атака. Първо Калу опита диагонален удар, а малко след това изстрел с глава на Дрогба мина покрай вратата. В 12-ата минута обаче логичното се случи и след хитро подаване на Калу, Дрогба се отскубна от защитата на Юве и с техничен удар откри резултата. Веднага след това отново футболистът от Кот д`Ивоар бе близо до гола, но стреля с глава покрай вратата.
Постепенно обаче гостите се окопитиха и дори взеха инициативата в мача.
Челси - Ювентус 1:0 Дрогба (12)
ЧЕЛСИ: Чех, А.Коул, Тери, Алекс, Босингва, Балак (Мансиен 81), Микел, Лампард, Калу (Малуда 72), Анелка, Дрогба
ЮВЕНТУС: Буфон, Мелберг, Киелини, Легроталие, Молинаро, Недвед, Сисоко (Трезеге 86), Тиаго (Маркизио 62), Каморанези (Маркиони 51), Амаури, Дел Пиеро
Жълти картони: Балак (Ч), Молинаро, Сисоко, Маркизио (Ю)
Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон
Съдия: Олегарио Бенкереса