Галатасарай елиминира БОРДО,a ПСЖ - Волфсбург

Германският Волфсбург отпадна безславно от турнира за Купата на УЕФА след втора загуба от Пари СЖ. "Вълците" трябваше да заличават пасив от два чисти гола, но вместо това се провалиха и пред собствените си фенове, отстъпвайки с 1:3. Два гола за парижани отбеляза Пеги Люиндула, а веднъж се разписа Жером Ротен. Почетният гол за Волфсбург беше дело на Хасебе в средата на второто полувреме. на 1/8-финалите Пари СЖ почти сигурно ще се изправи срещу португалския Брага, който има солиден аванс от три гола срещу Стандард (Лиеж). Преди почивката Волфсбург се постара да притисне съперника си и създаед няколко отлични възможности за гол, проиграни от нападателите Мисимович и Дзеко. В 36-ата минута обаче чешкият бранител Ян Шимунек провали усилията на тима си, фаулирайки в наказателното поле Ротен. Пеги Люиндула спокойно реализира дузпата и на практика реши победителя от двубоя. През второто полувреме французите играха с още по-голяма увереност и довършиха наказателната си акция. В 60-ата минута Ротен проби отляво и с хубав шут простреля Ленц. Домакините върнаха едно попадение чрез Хасебе, но отново Люиндула оформи крайното 1:3 в полза на Пари СЖ.
ВОЛФСБУРГ - ПСЖ 1:3 (0:1), в първата среща 0:2
0:1 Люиндула (36) д.,0:2 Ротен (59),1:2 Хасебе (63),1:3 Люиндула (73)
ВОЛФСБУРГ (4-4-2): Ленц; Дзакардо, Бардзали, Шимунек, Шафер; Каюби (46 - Дежагах), Хасебе, Гентнер, Шиндцилорц (46 - Окубо); Дзеко, Мисимович
ПСЖ (4-4-2): Ландро; Сеара (78 - Мабиала), Траоре, Камара, Арман; Сесеньон (72 - Сахо), Шантом, Клеман, Ротен (62 - Маконда); Панкрат, Люиндула
СЪДИЯ: Владимир Хринак, Словакия ;ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Шиндцилорц, Шимунек (Волфсбург);
СТАДИОН: "Фолксваген Арена", Волфсбург

Отборът на Галатасарай се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА след като победи френския Бордо с 4:3 на своя "Али Сами Йен". Първата среща във Франция бе завършила 0:0 и така турският тим продължава напред. Мачът бе изпълнен с много обрати и бе решен едва в 90-ата минута, когато Сабри Саръоолу вкара 4-тия гол за тима си
Мачът започна по най-добрият възможен начин за гостите и още в 20-та секунда Давид Белион се озова очи в очи с Морган де Санктис и прокара топката покрай него за 1:0. Домакините бяха шокирани от толкова ранно попадение и до средата на полувремето не успяха да организират нещо опасно пред вратата на Раме. Това обаче се промени с влизането на Хари Кюъл, който се появи в игра на мястото на Мехмет Топал в 20-та минута. Австралиецът раздвижи играта на "Джимбом" и това даде резултат в 43-ата минута, когато Арда Туран изстреля към вратата една отскочила от защитата топка и застаналият на голлинията Енрике вместо да я изчисти не успя да я уцели и тя влезе в мрежата. Само две минути по-късно Кюъл даде преднина на своя тим след като с далечен удар не остави никакви шансове на стража и заби топката във вратата му.
През втората част събитията на терена се развиха отново много драматично и първо турците стигнаха до трети гол. Отбеляза го отново Арда, който засече прострелно центриране на Линкълн. Така Галатасрай реши, че вече си е свършил работата и изчакваше доиграването на срещата. Жирондинците обаче не се отказаха и в 74-ата минута Маруан Шамак бе оставен сам в наказателното поле и намали за 3:2. Само минута по-късно влезлият като резерва Фернандо Кавенаги направи 3:3 след разбъркване, при което вратарят Де Санктис не се намеси успешно. При този резултат Бордо щеше да продължи напред, но домакините не се примириха и в буквално последната секунда на срещата Сабри успя да донесе радост феновете в Истанбул след като се разписа за 4:3 след удар от границата на наказателното поле.
ГАЛАТАСАРАЙ - БОРДО 4:3
0:1 Белион (1),1:1 Арда (43),2:1 Кюъл (45),3:1 Арда (65),3:2 Шамак (74),3:3 Кавенаги (75),4:3 Сабри (90)
ГАЛАТАСАРАЙ: Де Санктис, Балта (77- Нонда), Мейра, Ашък, Сабри, Айхан, Топал (20- Кюъл), Йозбек (82- Гювен), Топал, Арда, Линкълн, Барош
БОРДО: Раме, Пласенте, Енрике, Диавара, Шалме, Вендел (56- Жусие), Фернандо, Диара, Траоре (55- Кавенаги), Шамак, Белион (76- Гуфран)

26 февруари 2009   23:36
  17 септември 2011 18:12   |   iveqybs   |     |
  16 септември 2011 16:08   |   pstpib   |     |
  15 септември 2011 08:50   |   Geralynn   |     |