Сампдория победи Милан с 2:1,а Катания разби Палермо в дербито на Сицилия с 4:0

Сампдория победи Милан с 2:1.Двата отбора се изправиха в пореден мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А".В друг мач от кръга Катания разби Палермо в дербито на Сицилия с 4:0.Интрига в мача имаше само в първите 15 минути, когато на терена имаше числено равенство.Ледесма откри резултата в 14-ата минута, а секунди по-късно домакините останаха на терена с 10 човека, след като Брешано получи червен картон и гостите от Катания не срещнаха особено затруднения и чрез Моримото, Маскара и Паолучи направиха резултата 0:4.Благодарение на спечелените 3 точки момчетата на Валтер Дзенга излязоха на 13-о място с 33 точки. Палермо е на 10-а позиция с 3 точки повече.
САМПДОРИЯ - МИЛАН 2:1
1:0 Касано (33'),2:0 Пацини (51'),2:1 Пато (80')
САМПДОРИЯ: Кастелаци, Раджи (Гасталдело), Лукини, Акарди, Станкевичус (Падалино), Саммарко, Паломбо, Франческини, Пиери, Пацини, Касано (Марилунго)
МИЛАН: Абиати, Антонини (Индзаги), Сендерос, Бонера, Дзамброта, Бекъм (Емерсон), Фламини, Пирло, Янкуловски (Фавали), Зеедорф, Пато.

ПАЛЕРМО - КАТАНИЯ 0:4
0:1 Ледесма (14'),0:2 Моримото (37'),0:3 Маскара (44'),0:4 Паолучи (66')
ПАЛЕРМО: Амелиа, Касани (Кароциери), Кяер (Тедеско), Бово, Балзарети, Милачио (Сучи), Ливерани, Брешано, Симплисио, Кавани, Миколи
КАТАНИЯ: Бисари, Потенца, Силвестре, Стовини, Капуано (Силвестри), Карбони, Ледесма (Изко), Биаджанти, Байоко, Моримото (Паолучи), Маскара.