С.Петров с гол за Вила срещу Стоук ,Божинов се върна със загуба за Сити

Юнайтед спечели Карлинг Къп с дузпи

Английският шампион Манчестър Юнайтед спечели Карлинг Къп след изпълнение на дузпи с 4:1,след като в редовното време ипродълженията двата състава не си отбелязяха гол.Българският национал Димитър Бербатов не беше включен в групата за мача от сър Алекс Фъргюсън.
Българинът в състава на Астън Вила Стилиян Петров отбеляза първия гол при равенството на тима си срещу новака Стоук Сити - 2:2. Петров се разписа в края на първото полувреме. Той получи топката от Милнер, напредна и мощен шут с десния крак разстреля стражът на гостите Сьоренсен. Вторият гол за Вила бе дело на Джон Карю в 79-ата минута. Играчите на Вила вече се виждаха победители, когато Шолнкрос в 87-ата и Уилън в 90-ата минути вкараха по един гол и донесоха равенството на тима си.След спечелената точка Астън Вила остана на четвъртото място с 52 т., а Стоук са 19-и с 26 т. Съставът на Уест Хем победи с минималното 1:0 гостуващия Манчестър Сити в среща от 27-ия кръг на Висшата лига.Победното попадение за "чуковете" вкара Джак Колисън. Срещата бе и официално завръщане в игра на българския нападател на гостите Валери Божинов. Бившият играч на Лече, Ювентус и Фиорентина се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Найджъл де Йонг.

УЕСТ ХЕМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0Колисън (71)
Уест Хем: Грийн, Нийл, Томкинс, Ъпсън, Илунга, Бехрами (43-Савио), Паркър, Колинсън, Ковач (73-Спектър), Ди Микеле (87-Лопес), Коул
Манчестър Сити: Гивън, Ричардс (15-Кайседо), Онуоха, Дън, Бридж, Сабалета, Де Йонг (88-Божинов), Компани,