Реал М. на 4-точки от Барса и след победа на Атлетико (М)

Реал М. на 4-точки от Барса и след победа на Атлетико (М) Атлетико (М) победи с 4:3 Барселона. Двубоят бе изключително драматичен. Домакините преминаха през два обрата, докато достигнат до успеха след гол на Серхио Агуеро в 89-ата минута.Отборът воден от Гуардиола поведе в резултата с 2:0 след попадения на Анри и Меси. Форлан и Агуеро обаче възстановиха равенството.Барселона успя да поведе отново чрез Анри. Домакините от Мадрид обаче не се предадоха. Форлан и Серхио Агуеро обърнаха резултата в своя полза.
След като миналия кръг победи Барселона, Еспаньол днес с лекота се предаде на Реал М. на "Монтжуик" - 0:2 и разликата на върха вече е само четири точки.
През първата част каталунците изпуснаха да открият чрез Луис гарсия от фаул в шестата минута, Робен пък не завърши добре самостоятелен пробив в 18-ата.
В 70-ата минута вратарят на домакините Камени изби във вратата си удар от фаул на Гути за 1:0. Шейсет секунди по-късно най-слабият в състава на Реал М. Раул засече центриране на Марсело за 0:2.
Атлетико (М):Франко, Уайфалуши, Пабло Ибаняс, Антонио Лопес, Хейтинга, Родригес, Асунсао, Симао, Гарсиа, Агуеро, Форлан.
Барселона: Валдес, Маркес, Пуйол, Силвиньо, Алвеш, Шави, Гудьонсен, Туре, Меси, Ето'о, Анри.
Стадион "Висенте Калдерон ; Съдия: Гонсалес Васкес
Жълти картони: Хейтинга, Асунсао (А), Алвеш (Б)
Атлетико(М) - Барселона 4:3
0:1 Анри 18,0:2 Меси 30,1:2 Форлан 32,2:2 Агуеро 56 ,2:3 Анри 73,3:3 Форлан 80 (д),4:3 Агуеро 89