Съдия спаси Интер за равен с Рома

Отборът на Интер стигна дощастливо равенство 3:3 с Рома. "Нерадзурите" изоставаха с 3:1 и 2:0, но благодарение на характера си стигнаха до хикса.Головете за Интер отбелязаха Балотели на два пъти и Ернан Креспо. За гостите от Рим точни бяха Де Роси, Ризе и Бриги което имат 7 точки аванс пред единствения си конкурент за титлата Ювентус.
Мачът ще се запомни с многото положения за "джалоросите" и блестящото представяне на Марио Балотели, който единствен от Интер се представи на ниво през цялото време и с двата си гола има основна заслуга за ценната точка.
„Вълците" поведоха в 23-та минута, когато Мота подаде на Даниеле де Роси, който с хубав удар прати топката в мрежата на Интер.Гостите стигнаха до второ попадение в срещата, след като Рийзе преодоля Сезар за 0:2.
Все пак Интер се върна в мача в 50-та минута, когато.Адриано подаде на Балотели, който с прецизен удар направи безпомощен Дони.Рома отново дръпна след гол в 57-та минута.Вучинич пусна топката към Баптища, който излъга с тяло Камбиасо и кълбото стигна до Матео Бриги, който навлезе в наказателното поле и разстреля за трети път Жулио Сезар.В 63-та минута Даниеле де Роси спъна Марио Балотели и съдията Рицоли прецени да свири дузпа за „нерадзурите", която бе реализирана от потърпевшия нападател на Интер.Интер все пак стигна до изравнително попадение в 79-та минута, когато Луиш Фиго центрира в наказателното поле на Рома, където Ернан Креспо засече с глава топката и я прати в мрежата на Дони.
След това равенство Интер продължава да е начело в класирането с 60 точки и седем преднина пред втория Ювентус, докато Рома остана на шеста позиция с 44 точки.
Интер: Сезар, Кордоба, Санети, Максуел, Майкон, Бурдисо, Сантон, Станкович, Балотели, Камбиасо, Адрино.
Рома: Дони, Рийзе, Мексес, Мота, Панучи, Бриги, Де Роси, Тадей, Писаро, Баптища, Вучинич.
Жълти картони: Санети, Станкович (И), Рийзе, Де Роси, Писаро
Интер - Рома 3:3
0:1 Де Роси 23,0:2 Рийзе 29,1:2 Балотели 50,1:3 Бриги 56,2:3 Балотели 62 (д),3:3 Креспо 79
Стадион: "Джузепе Меаца" ; Съдия: Ризоли

02 март 2009   12:30