Хамбургер,Вердер, Леверкузен и МАЙНЦ 05 на полуфинал за Купата на Германия

Хамбургер,Вердер, Леверкузен и  МАЙНЦ 05 на полуфинал за Купата на Германия За полуфиналите се класираха Леверкузен и Вердер (Бремен) след зрелищни победи.Вердер се класира с 5:2 като гост над Волфсбург. Бразилският плеймейкър Диего откри за Вердер още в третата минута, а Мезут Йозил направи 0:2 в седмата. Един Дзеко обаче намали на 1:2 в 10-ата минута, а две минути преди почивката отново той изравни. След почивката обаче гостите се развихриха и в 55-ата минута Диего даде преднина на бременци с гол от дузпа. Перуанският нападател Клаудио Писаро пък оформи краното 2:5 с два гола - в 71-ата и 89-ата минута.
Леверкузен подчини Байерн в голов спектакъл в четвъртфинална среща от турнира за Купата на Германия и се класира за полуфиналите.И шестте гола паднаха след почивката. Домакините сензационно поведоха с 3:0, като начало на головата фиеста даде Симон Ролфес в 54-ата минута. В 61-ата минута Артуро Видал бе точен за 2:0, а в 70-ата Патрик Хелмес се разписа за 3:0 и положението на "баварците" стана безнадеждно.
БАЙЕР (Л) - БАЙЕРН (М) 4:2
1:0 Ролфес (54),2:0 Видал (61),3:0 Хелмес (70),3:1 Лусио (72),3:2 Клозе (74),4:2 Кислинг (90)
БАЙЕР (Л): Адлер, Кастро, Синкиевич, Енрике, Кадлец, Ролфес, Барнета (73-Кроос), Ренато, Видал (90-Хагуй), Кислинг, Хелмес (89-Каристеас)
БАЙЕРН (М): Рензинг, Одо (83-Ван Буйтен), Лусио, Демикелис, Зе Роберто, Отъл (63-Швайнщайгер), Ван Бомел, Боровски (63-Подолски), Рибери, Алтинтоп, Клозе
СЪДИЯ:Флориан Майер ; ЖЪЛТИ КАРТОНИ:Ролфес, Кроос(БЛ);Отъл,Рензинг (БМ)

ВОЛФСБУРГ - ВЕРДЕР 2:5
0:1 Диего (3),0:2 Йозил (7),1:2 Дзеко (10),2:2 Дзеко (43),2:3 Диего (55-д),2:4 Писаро (71),2:5 Писаро (89)
ХАМБУРГЕР - ВЕЕН 2:1
1:0 Петрич (17),2:0 Петрич (37),2:1 Шварц (86)
МАЙНЦ 05 - ШАЛКЕ 04 1:0
1:0 Бонсе (88)

05 март 2009   10:16