Манчестър Сити надигра Астън Вила,а гол на Бербо донесе трите точки на Ман.Юн.

Манчестър Сити надигра Астън Вила,а гол на Бербо донесе трите точки на Ман.Юн. Манчестър Сити изигра много силен двубой при победата над Астън Вила с 2:0. Българските национали Стилиян Петров и Валери Божинов взеха участие в двубоя, като първият записа пълни 90 минути за своя отбор, докато възстановеният от контузия Божинов влезе в игра в 83-ата минута.Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов за пореден път се превърна в герой за своя Манчестър Юнайтед, след като отбеляза победното попадение за шампионите на Англия, Европа и света при гостуването на Нюкасъл, което лидерите в класирането на Висшата лига спечелиха трудно с 2:1.Успехът увеличи аванса на Ман Юнайтед на върха в класирането на седем точки пред Челси и Ливърпул. Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън имат и мач по-малко от преследвачите си.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2 (1:1)
1:0 - Льовенкрандс (9),1:1 - Рууни (20),1:2 - Бербатов (56)

Стоук Сити 2:0 Болтън
Уигън 0:1 Уест Хям
Тотнъм 4:0 Мидълзбро
Блекбърн 0:0 Евертън
Фулъм 0:1 Хъл Сити
Ман. Сити 2:0 Астън Вила