Реал и Атлетико играха за Барселона в Мадрид

Реал и Атлетико играха за Барселона в Мадрид Барселона успя да увеличи отново аванса си на Реал (Мадрид) в Примера дивисион след грешна стъпка на "белите" срещу Атлетико (Мадрид) и успех на каталунците с 2:0 срещу Атлетик (Билбао). В първи двубой от 27-ия кръг Барселона излезе крайно мобилизирана срещу баските на "Камп Ноу" и цял мач пропусна множество положения. Без да пести сили на звездите си, Хoсеп Гуардиола заложи на Меси, Анри и Ето'о в нападение. Гостите започнаха стабилно мача, но бързо допуснаха попадение. Реал и Атлетико не успяха да се победят в мадридското дерби от 26-ия кръг на испанската Лига BBVA, което се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” .
Реал започна по-силно срещата, като с няколко добри пробива и удари се отличи холандският национал Ариен Робен. Серхио Агуеро от Атлетико пък пропусна сам срещу Икер Касияс, като испанският страж се отличи с прекрасно спасяване. В 38-ата минута футболистите на Атлетико направи отлична контраатака, Серхио Агуеро намери непокрития Диего Форлан и той откри резултата. „Кралският клуб” започна вихрено второто полувреме. В игра се появи аржентинецът Гонсало Игуаин, който в 57-ата минута подаде към Клас Ян Хунтелаар и той със страхотен шут изравни резултата. Видео повторенията показаха, че холандецът е бил в положение на засада, но голът бе зачетен. Последва отлично положение за Форлан, който уцели гредата. Агуеро пък на три пъти излезе сам срещу Касияс, но не успя да го преодолее.
До края двата тима не успяха да си отбележат още попадения и завършиха при резултат 1:1.Реал се отдалечи на 6 точки зад лидера в класирането Барселона. Тимът, воден от Хуанде Рамос, има 57 точки, докато Барса са с 63. Атлетико са 5-и с 40.

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1
Голмайстори: Форлан 39 , Хунтелаар 50
Реал Мадрид: Касияс, Ласана, Рамос, Канаваро, Хайнце (55 Салгадо), Робен, Гаго, Гути (55 Игуаин), Марсело, Раул (84 Ван дер Ваарт), Хунтелаар.
Атлетико Мадрид: Лео Франко, Лопес, Уйфалуши, Пабло, Хейтинга, Асунсао, Камачо (68 Маниш), Макси, Симао, Форлан, Агуеро

Барселона - Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Бускетс (17),2:0 Меси (32-д)

Барселона: Валдес, Пике, Маркес, Пуйол, Силвиньо, Шави, Иниеста (Гудьонсен 82), Бускетс, Ето'о, Меси, Анри

Атлетик (Б): Ирасиос, Лерчунди, Аморебиета, Ираола, Йесте, габилондо, Сусаета, Орбаис (Иняки Муньос 74), Гурпеги, Мартинес (Токеро 46), Йоренте (Гармендиа 60)

жълти картони: Иниеста, Бускетс, Ето'о (Б); Аморебиета, Орбаис, Мартинес, Токеро (А)