Гол след гол в срещите Ла Коруня-Сантандер и Майорка - Бетис

Отборът на Депортиво Ла Коруня съсипа гостуващия Расинг Сантандер с четири попадения за 17 минути при 5:3 в среща от 26-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Кантабрия на два пъти повеждаха в резултата след голове на Перейра (1) и Жигич (32). За "бланкиасулес" точни пред гола бяха Хуан Родригес (25), Рики (50 и 59), Лафита (58) и Верду. Последният гол вкара младият Берокал в 79-ата минута. Успехът качи Ла Коруня на пето място.
Майорка и Бетис спретнаха зрелищно 3:3 в двубой от 26-ия кръг на Примера. Шестте гола не донесоха пълно щастие на никого на „Оно Естади", но определено по-недоволни от развоя трябва да са гостите. Момчетата на Пако Чапаро поведоха с 2:0 в рамките на три минути между 26-ата и 29-ата.

Депортиво (Ла Коруня) - Расинг Сантандер 5:3 (1:2)
0:1 Перейра (1 мин),1:1 Родригес (25),1:2 Жигич (32),2:2 Рики (50),3:2 Лафита (58),4:2 Рики (59),5:2 Верду (67),5:3 Берокал (79)
Депортиво : Арансубия, Лауре, Лопес, Лопо (45 мин - Колото), Луис, Де Гусман (46 - Рики), Серхио, Родригес, Верду, Лафита, Ласад (56 - Валерон)
Сантандер : Тоно, Валера, Гарай, Ориол, Маркано, Морал, Люксен (62 мин - Колса), Ласен (71 - Каналес), Серано (62 - Берокал), Перейра, Жигич
Съдия: Матеу Лахос ; Жълти картони: Серхио (Д); Ориол, Перейра (С)
Стадион: „Риасор"

Майорка - Бетис 3:3 (0:2)
0:1 Марк Гонсалес (26 мин),0:2 Мехмет Аурелио (29),0:3 Арсу (68),1:3 Кастро (71),2:3 Вебо (74),3:3 Кастро (81)
Майорка : Аоуате, Скалони, Нунес, Наваро, Айосе, Варела (63 мин - Кастро), Марти (63 - Вебо), Сантана, Аранго, Хурадо, Адурис
Бетис : Рикардо, Дамиа, Мели, Хуанито, Вега, Гарсия (83 мин - Нелсон), Арсу, Аурелио, Гонсалес, Емана, Оливейра
Съдия: Делгадо Ферей ; Жълти картони: Скалони, Кастро (М); Мели, Дамиа (Б)
Стадион: „Оно Естади"

НУМАНСИЯ - ВАЛЕНСИЯ 2:1
ОСАСУНА - СПОРТИНГ ХИХОН 1:2
РЕКРЕАТИВО - ВАЛЯДОЛИД 2:3
СЕВИЛЯ - АЛМЕРИЯ 2:1