Вердер и Олимпик с победи, Брага изненада ПСЖ

Удинезе надигра Зенит в края

Съставът на Удинезе победи Зенит с 2:0 в първа осминафинална среща от турнира за купата на УЕФА и взе комфортна преднина преди реванша след седмица. Попаденията за успеха на "фриуланите" паднаха в последните пет минути на срещата. Куалярела откри в 85-ата минута, а в даденото продължение дузпата в полза на домакините релизира Антонио ди Натале .Германският Вердер Бремен победи с 1:0 френския Сент Етиен в първи мач от осминафиналната фаза в турнира за Купата на УЕФА. Единственото попадение в мача падна в 20-ата минута негов автор бе Налдо.В друг мач от турнира Пари Сен Жермен и португалският Брага завършиха при нулево равенство.
Единственият тим от Франция, който постигна победа беше Олимпик Марсилия победил с 2:1 холандския Аякс. За победителите се разписаха - Шейру и Нианг в 18-ата и 32-ата минута, а Аякс успя да стигне до почетен гол в 35-ата минута чрез Суарес.
УДИНЕЗЕ: Ханданович, Сапата, Кода (84-Филипе), Домици, Паскуале, Инлер (80-Ободо), Д’Агостино, Асамоа, Пепе (86-Исла), Куалярела, Ди Натале
ЗЕНИТ: Малафеев, Анюков, Крижанац, Широков, Ширл, Тимошчук, Денисов, Зирянов (86-Файзулин), Дани, Погребняк (62-Фатих Теке), Хужти (62-Семшов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Д’Агостино, Инлер, Кода, Домици (Удинезе); Широков, Крижанац, Денисов, Анюков, Тимошчук (Зенит)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Марино (треньор, Удинезе); Широков (Зенит)

СЪДИЯ: Едуардо Гонсалес (Испания) ; СТАДИОН: "Фриули", Удине

ОЛИМПИК (М): Манданда; Бонар, Сивели, Илтон, Тайво; Кана (46 - М'Бами), Шейру; Коне (75 - Самаса), Валбуена, Бен Арфа (67 - Зенден); Нианг;

АЯКС : Вермер; Ван дер Вил, Олегер, Вермален, Алдерсвайрелд; Сюлеймани, Йонг Енох, Линдгрен (22 - Шилдер), Айсати, Емануелсон (43 - Силва); Луис Суарес (83 - Леонардо);
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тайво, Шейру, М'Бами (О); Ван дер Вил, Вермален (А);