Милан разби Сиена ,хикс между Сампдория и Рома

Милан разби Сиена ,хикс между Сампдория и Рома Милан разби като гост Сиена с 5:1 в пореден мач от 28-ия кръг на италианската Серия "А". По два гола за "росонерите" реализираха Пато и Индзаги, а веднъж се разписа и Пирло. Почетният гол за домакините вкара Макароне в средата на второто полувреме. Благодарение на успеха момчетата на Карло Анчелоти събраха на сметката си 54 точки и продължават преследването на втория в класирането Ювентус. Отборите на Сампдория и Рома направиха зрелищно равенство 2:2 в двубой от 28-ия кръг на Серия "А". Джампаоло Пацини реализира двете попадения за генуезците, докато за Рома също на два пъти се разписа Жулио Баптища.
В друга среща от кръга Удинезе и Катания завършиха наравно 1:1. Сицилианците откриха чрез Маскара през първото полувреме, а след почивката Куалярела възстанови статуквото. При същия резултат завърши и мача между Реджина и Наполи. Коради изведе домакините напред, но Лавеци изравни през второто полувреме. Двубоят бе официален дебют за Роберто Донадони начело на неаполитанците. Бившият селекционер на Италия замени на поста Едуардо Рея, който бе освободен в началото на седмицата.

Сиена - Милан 1:5
0:1 Пирло (дузпа) 7' ,0:2 Индзаги 45’,0:3 Пато 55',1:3 Макароне 62’,1:4 Индзаги 71’,1:5 Пато 78’
СИЕНА: Курчи, Зунига, Портанова, Брандао (Фиканя), Дел Гросо, Фергасола, Кодреа, Барусо, Карджа, Макароне, Калайо (Аморузо)
МИЛАН: Абиати (Дида 12'), Дзамброта, Малдини, Фавали, Янкуловски, Фламини, Пирло, Амброзини (Кака 46/ Роналдиньо 70'), Бекъм, Индзаги, Пато.

Крайни резултати в срещите от италианската серия "А":
Аталанта - Торино 2:0
1:0 Флокари 46’,2:0 Флокари 73’

Лацио - Киево 0:3
0:1 Богдани 27',0:2 Пелисиер 28',0:3 Пелисиер 84’

Палермо - Лече 5:2
1:0 Кавани (дузпа) 7',1:1 Трибоки 17’,2:1 Симплицио 18’,2:2 Трибоки 33’,3:2 Миколи 41’,4:2 Кжаер 55',5:2 Кавани 58'

Реджина - Наполи 1:1
1:0 Коради 27',1:1 Лавеци 65’

Сампдория - Рома 2:2
0:1 Баптища 7',1:1 Пацини 25',2:1 Пацини 43’2:2 Баптища (дузпа) 70’

Удинезе - Катания 1:1
0:1 Маскара 25',1:1 Куалярела 71’

15 март 2009   23:12