Ливърпул разгроми Астън Вила с 5:0,Божинов с контузия при успех на Сити

Ливърпул разгроми Астън Вила с 5:0,Божинов с контузия при успех на Сити Ливърпул разгроми Астън Вила с 5:0,Божинов с контузия при успех на Сити
С три гола на Стивън Джерард Ливърпул разгроми Астън Вила с 5:0 у дома в най-интересния мач от 30 кръг на английското първенство. Категоричният успех доближи "червените" до шампиона и лидер в класирането Манчестър Юнайтед само на една точка.
Стилян Петров игра 90 минути за отбора от Бирмингам, но не успя да помогне на своите съотборници да избегнат разгромния резултат. Загубата отдалечи Астън Вила на три точки от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.
Отборът на Валери Божинов и Мартин Петров Манчестър Сити постигна победа с 1:0 като домакин срещу Съндърланд.
Ливърпул - Астън Вила 5:0 (3:0)
1:0 Каут (8 мин),2:0 Риера (33),3:0 Джерард (39) дузпа,4:0 Джерард (50),5:0 Джерард (65) дузпа
Ливърпул: Рейна, Арбелоа (76 - Агер), Карагър, Шкъртел, Аурелио, Масчерано, Алонсо (66 мин - Лейва), Джерард (80 - Н`Гог), Каут, Риера, Торес
Астън Вила: Фридъл, Рио-Кокър (64 - Гузан), Куеяр, Дейвис, Л. Йънг, Милнър, Петров, Бари, А. Йънг, Хески (58 мин - Агбонлахор), Карю (88 - Гарднър)
Съдия: Мартин Аткинсън ; Жълти картони: Джерард (Л); Л. Йънг (А)
Стадион: „Анфийлд"

22 март 2009   23:14