Сърбия победи Румъния с 3:2,Германия и Англия с победи по 4 : 0

Сърбия победи Румъния с 3:2,Германия и Англия с победи по 4 : 0 Сърбия победи Румъния с 3:2 като гост в мач от световните квалификации, който се игра в Констанца. След успеха в дербито на Балканския полустров, Западните ни съседи а на първо място в класирането на седма група с 12 точки. Румънците пък на четвърто място с 54 точки. “Плавите” бяха подкрепени от 1300 свои привърженици на стадион “Фарул”. Гостите откриха резултата с гол на Йованович в 18-ата минута. Малко преди края на първото полувреме играчът Стойка си отбеляза автогол. В 51-ата минута Чиприан Марика намали резултата. В59-ата минута Иванович отново увеличи преднината. Крайният резултат бе оформен от Адриян Муту в 74-ата минута.
Отборът на Северна Ирландия надделя над тима на Полша с 3:2 в среща от група 3 в квалификациите за Мондиал 2010, играна на стадион "Уиндзор Парк".
Германия очаквано победи аутсайдера в група 4 Лихтенщайн с 4:0 като домакин. Немците се сдобиха с удобна преднина още в първите минути. Първо Михаел Балак откри в 4-ата, а след това Марсел Янсен удвои в 9-ата. До края на полувремето Германия имаше още възможности, но пропуски направиха Гомес и Подолски. Второто полувреме започна също като първото – с бързи голове. В 48-ата минута Бастиян Швайнщайгер направи резултата 3:0, а 2 мин. по-късно Лукас Подолски оформи крайното 4:0. Германия е на първо място в групата с 13 точки от 5 мача, а Лихтенщайн са последни без спечелена точка от 4 срещи.
Англия прегази Словакия с 4:0, но загуби трима заради контузии
Англия надви Словакия с 4:0 в контрола на "Уембли", но селекционерът на домакините Фабио Капело напусна стадиона в лошо настроение, след като травми получиха трима от нападателите му - титулярът Емил Хески и влезлите след това Карлтън Коул и Питър Крауч. Въпросните футболисти са под въпрос за предстоящата световна квалификация с Украйна в сряда. Преди да напусне с травма, Хески успя да открие за 1:0 в 7-ата минута след подаване на Стивън Джерард. Едва 20 минути преди края Уейн Рууни реализира втория гол за домакините. В 82-ата минута Франк Лампард забоде третото попадение, което се оказа под юбилейния №500 на стадион "Уембли". В последните секунди Рууни с втория си гол оформи крайното 4:0.
АНГЛИЯ - СЛОВАКИЯ 4:0
1:0 Хески (7),2:0 Рууни (70),3:0 Лампард (82),4:0 Рууни (90)