Венецуела би Колубмия с 2:0

Домакините запазиха шансове за ЮАР

Венецуела би Колубмия с 2:0 Отборът на Венецуела победи Колумбия с 2:0 като домакин в среща от квалификациите за световното първенство през 2010 година в зона Южна Америка. Домакините стигнаха трудно до успеха, като вкараха и двата гола в последните 13
минути на мача чрез Николас Федор в 77-та и Хуан Аранго в 81-та минута. Колумбийците играха повече от час с човек по-малко, след като Агилар бе изгонен още в 27-та минута.
С победата футболистите на Венецуела запазиха теоретични шансове да се класират на световно първенство за пръв път в историята си.

Квалификация за световното първенство по футбол - зона Южна Америка:
Венецуела - Колумбия - 2:0
1:0 Федор (77)
2:0 Аранго (81)

Тази нощ играят Боливия - Аржентина, Еквадор - Парагвай и Чили - Уругвай, а в чевтъртък е срещата Бразилия - Перу.

Начело в класирането е отборът на Парагвай с 23 точки, пред Аржентина и Чили с по 19, Бразилия с 18 точки, Уругвай - 16, Колумбия - 14, Еквадор и Венецуела - 13, Боливия - 9 и Перу със 7 точки.
Първите 4 в подреждането се класират за финалите в ЮАР, а 5-ият тим ще играе бараж с четвъртия от зона КОНКАКАФ.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    01 април 2009   09:56