Италия и Ейре ни скроиха номер с неизненадващ хикс

Италия и Ейре ни скроиха номер с неизненадващ хикс Голямо разочарование обзе феновете на националния ни отбор въпреки снощната победа с 2:0 над Кипър, която бе и първа в световните квалификации по пътя към ЮАР. Лошата новина дойде от стадион "Сан Никола" в Бари, където Италия изненадващо допусна равенство 1:1 с Ейре. Всички в българския национален отбор стискаха палци на "адзурите" да бият островитяните и по този начин да запазим добри шансове да се класираме на Мондиала в ЮАР. Звездата на ирландците Роби Кийн донесе точката с гол две минути преди края на двубоя, с който остави нашите на пет точки от Ейре. Ирландците имат един мач повече от играчите на Станимир Стоилов и единствено победа на "лъвовете" на "Васил Левски" на шести юни ще запази шансовете ни за класиране на световното първенство в ЮАР.Световният шампион Италия откри резултата още в деветата минута след попадение на Винченцо Якуинта. Левият бранител на Лион Фабио Гросо нахлу в наказателно поле и след това подаде по земя към нападателя на Ювентус, който от три метра прати топката зад Гивън. Въпреки численото си преимущество гостите не създаваха добри възможности пред Буфон, който се намеси само след удари от разстояние, докато италианците пропуснаха чрез Пепе да удвоят резултата. На почивката Марчело Липи направи странна смяна на Андреа Пирло с Паломбо и по този начин домакините загубиха изобретателността си в халфовата линия, докато по-здравите физически ирландци с всяка изминала минута си вярваха все повече. В края на мача след няколко мелета пред италианската врата Кийн изравни. Попадението бе колективна грешка на изморената защита, водена от ветерана Канаваро. Вратарят Гивън прати една дълга топка дълбоко в полето на италианците, където Канаваро и Дзанброта не се разбраха, топката се удари във Фолан и попадна в непокрития от Киелини Кийн,който не сгреши за 1:1 и за радост на близо 7000 фенове пристигналия Бари, за да гледат любимците си. Това бе тежък удар за рухналите физически домакини и в оставащите няколко минути до края Кийн и компания можеха на три пъти да вкарат втори гол и да си тръгнат сензационно от Апенините с трите точки, като на практика щяха да изхвърлят България от борбата за Мондила. Това бе първо равенство между двата тима, като досега от осем срещи седем победи бяха за Италия, а Ейре постигна единствения си успех с 1:0 по време на Мондиал 1994 в САЩ.
ИТАЛИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:1
1:0 Якуинта (10'),1:1 Кийн (86')
Италия: Буфон, Дзамброта, Канаваро, Киелини, Гросо; Бриги, Пирло, Де Роси; Пепе, Пацини, Якуинта
Ирландия: Гивън; МакШейн, Дън, О'Шей, Килбейн; МакГийди, Уилан, Андрюс, Хънт; Дойл, Кийн