Барселона смачка Байерн с 4:0,а Челси удари Ливърпул с 3:1

Барселона смачка Байерн с 4:0,а Челси удари Ливърпул с 3:1 Барселона смачка Байерн с 4:0 в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Домакините вдигнаха феновете си четири пъти на крака преди почивката, а гостите гледаха отблизо как се играе футбол. Разписаха се Меси (на два пъти), Ето'о и Анри, а каталунците изпуснаха и още. След почивката Барса пожали изпадналия в нокдаун съперник и свали темпото, но Байерн не сътвори почти нищо интересно.
Отборът на Челси взе комфортен аванс от два чисти гола срещу Ливърпул, печелейки с 3:1 британската битка от четвъртфиналите за Шампионската лига на "Анфийлд".
Ливърпул успя да поведе в резултата. Дирк Каут изведе Алваро Арбеола по десния фланг, той центрира и Торес от точката за изпълнение на дузпа отбеляза за 1:0.В 39-тата минута Малуда изпълни ъглов удар и сръбският бранител на "сините" Бранислав Иванович изравни резултата.В 62-та минута отново след изпълнение на корнер Иванович се извиси и вкара на Рейна за 1:2. Пет минути по-късно Дидие Дрогба направи резултата 3:1 в полза на Челси, след като засече центриране на Малуда отляво.

БАРСЕЛОНА - БАЙЕРН 4:0
1:0 Меси (9'),2:0 Ето'о (13'),3:0 Меси (38'),4:0 Анри (43')
БАРСЕЛОНА: Валдес, Пуйол, Пике, Маркес, Алвеш, Туре, Иниеста, Шави, Меси, Анри, Ето'о;
БАЙЕРН: Бут, Одо, Демикелис, Брено, Лел, Швайнщайгер, Зе Роберто, Ван Бомел, Рибери, Алтинтоп, Тони

Ливърпул: Рейна, Джерард, Торес, Риера, Фабио Аурелио, Шаби Алонсо, Арбелоа, Каут, Лукас, Карагър, Шкъртел

Челси: Чех, Иванович, Коул, Есиен, Лампард, Дрогба, Балак, Малуда, Калу, Тери, Алекс

09 април 2009   11:41

12 август 2015 21:31   |   horny   |     |