Kомфортни победи за Вердер,Хамбургер и Шахтьор (Донецк) за Купата на УЕФА

Kомфортни победи за Вердер,Хамбургер и Шахтьор (Донецк) за Купата на УЕФА Без Валери Божинов и Мартин Петров в състава си, тимът на Манчестър Сити загуби с 1:3 гостуването си на германския Хамбургер в първи двубой от четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА. "Гражданите" поведоха още в 1-ата минута чрез Стивън Айрланд. Впоследствие след попадения на Матайсен, Троховски от дузпа и Гереро, тимът на Марк Хюз инкасира тежка загуба.
Вердер (Бремен) даде сериозна заявка за място на полуфиналите в турнира за Купата на УЕФА, след като в първи 1/4-финален сблъсък победи с 3:1 Удинезе. Диего вкара два гола за германците, а един добави Алмейда.
Вердер – Удинезе 3:1
(1:0) Диего 34`,(2:0) Диего 67`,(3:0) Алмейда 69’,(3:1) Куалярела 87’
ВЕРДЕР (БРЕМЕН): Вийзе, Фритц, Мертезакер, Налдо, Бьониш, Тзиолис, Фрингс, Йозил, Диего, Алмейда, Писаро
УДИНЕЗЕ: Ханданович, Сапата, Домици, Фелипе, Паскуале, Инлер, Д'Агостино, Асамоа, Пепе, Куалярела, Санчес

Хамбургер – Манчестър Сити 3:1
(0:1) Айрлънд 1`,(1:1) Матайсен 8`,(2:1) Троховски 63’ (дузпа),(3:1) Гереро 79’

ПСЖ – Динамо (Киев) 0:0

Шахтьор (Донецк) – Марсилия 2:0