Лацио спечели битката за Рим,Дженоа закопа Ювентус

Ювентус не успя да се възползва от изненадващото равенство на Интер срещу Палермо и на свой ред сбърка при гостуването си на Дженоа. Останали с 10 човека след червен картон на Мауро Каморанези в средата на второто полувреме, "бианконерите" загубиха с 2:3 и окончателно се отказаха от амбициите си да атакуват титлата. Гол на бившия футболист на Юве Рафаеле Паладино в 88-ата минута донесе трите точки на домакините и ги затвърди на четвъртото място, като същевременно отдалечи "Старата госпожа" на цели 10 точки от Интер 7 кръга преди края на шампионата.Срещата на "Луиджи Ферарис" бе от огромно значение и за двата отбора, което си пролича още в първите минути. Без да губят време за разузнаване, съперниците започнаха да търсят гола. По-настойчиви бяха футболистите на Дженоа. Рафаеле Паладино можеше да открие, но Легроталие спря удара му на голлинията. Гостите бяха принудени да се бранят и в 29-ата защита логичното се случи - Джандоменико Место проби отдясно и подаде към Тиаго Мота, който с плътен шут по земя откри резултата
Лацио победи Рома с 4:2 в дерби мач от 31-ия кръг на италианската Серия "А". Двубоят бе повече от вълнуващ и интересен, като зрителите на "Олимпико" станаха свидетели на 6 гола и 5 червени картона.
Пандев, Сарате, Лихтщайнер и Коларов се разписаха за "орлите", а Мексес и Де Роси бяха точни за Рома.
Главният съдия показа цели 5 червени картон в срещата. Матусалем, Панучи и Мексес напуснаха преждевременно терена, а на полувремето червени картони получиха и Лучано Спалети и Игли Таре, които се спречкаха в тунела на стадиона.

ЛАЦИО - РОМА 4:2
1:0 Пандев (2'),2:0 Сарате (4'),2:1 Мексес (9'),3:1 Лихтщайнер (58'),3:2 Де Роси (80'),4:2 Коларов (85')
ЛАЦИО: Муслера, Лихтщайнер, Сивиля, Розенал, Коларов, Броки, Ледесма, Матусалем, Фоджа, Сарате, Пандев
РОМА: Дони, Мота, Мексес, Панучи, Рийзе, Де Роси, Пизаро, Бриги, Перота, Баптища, Тоти

Лацио 4:2 Рома
Лече 1:3 Сампдория
Болоня 1:4 Сиена
Интер 2:2 Палермо
Наполи 0:0 Aталанта
Фиорентина 2:1 Каляри