МАКЕДА ОТНОВО СПАСИ ЮНАЙТЕД,Ливърпул разгроми Блекбърн с 4:0

Италианското дете-чудо Федерико Македа отново се оказа козът за сър Алекс Фъргюсън, след като 17-годишният нападател вкара победното попадение за Манчестър Юнайтед срещу Съндърланд за успеха с 2:1 на „Стейдиъм оф Лайт”. Българският национал Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен именно от Македа след нови проблеми с десния си глезен. Само минута по-късно италианецът успя да се разпише, макар и с известна доза късмет. Карик стреля от близо 30 метра, топката рикошира в крака на Македа, което се оказа достатъчно да заблуди стража на домакините и топката се озова в мрежата за 2:1.
Манчестър Юнайтед успя да поведе в резултата в 19-ата минута, когато точен бе ветеранът Пол Скоулс. Веднага след подновяването на играта през втората част домакините стигнаха до изравняване, а попадението за „черните котки” бе дело на Джоунс в 55-ата минута.
Така Юнайтед излезе отново на чело в подреждането, изпреварвайки с една точка Ливърпул, който по-рано смаза Блекбърн с 4:0.
Челси стигна до победа с 4:3 над гостуващия Болтън Уондърърс, въпреки че до 63-ата минута възпитаниците на Гуус Хидинк поведоха с 4:0. Гостите вкараха и трите си гола само в рамките на осем минути, но нямаха сили да стигнат до равенството.
Арсенал се наложи с 4:1 като гост на Уигън Атлетик, а Тотнъм се наложи с минималното 1:0 в лондонското дерби срещу Уест Хем.

ЛИВЪРПУЛ - БЛЕКБЪРН 4:0
1:0 Торес (5'),2:0 Торес (33'),3:0 Агер (83'),4:0 Нгог (90')
ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Инсуа, Бенаюн, Масчерано, Алонсо, Риера, Торес (Ел Зар 74'), Кайт (Нгог 84)
БЛЕКБЪРН: Робинсън, Андрюс, Ойер, Нелсен, Живе, Мокоена (Доран 46'), Дън (Вилануева 59'), Керимоглу (Грела 66'), Уорнък, Трейси, Самба

СЪНДЪРЛАНД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 Скоулс (19'),1:1 Джоунс (56'),1:2 Македа (76')
СЪНДЪРЛАНД: Гордън, Бардсли, Фърдинанд, Дейвънпорт (МакШейн 73'), Колинс, Едурдс, Лийдбитър, Тайнио, Рийд, Сисе, Джоунс
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Фостър, Невил, Евънс, Видич, О'Шей, Парк (Роналдо 69'), Карик, Скоулс, Рууни, Бербатов (Мачеда 76'), Тевес