Щутгарт спря Хамбургер,М.Петров и Божинов титуляри за Сити

Победи в Испания за Валенсия и във Франция за БОРДО

С гол в последната минута на мача Щутгард победи Хамбургер с 1:0 в мач от 27 кръг на Бундеслигата и нанесе сериозен удар върху шампионските амбиции на съперника.
Българският полузащитник на Астън Вила Стилиян Петров направи отново прекрасен мач за своя тим, въпреки че момчетата на Мартин О'Нийл направиха зрелищно 3:3 с Евертън в среща от 32-ия кръг на Висшата лига на Англия.
Головата фиеста в Бирмингам започна белгийската звезда на Евертън Маруан Фелайни, който в 19-та минута оползотвори прекрасно подаване на Лейтън Бейнс за 0:1. Австралиецът Тим Кейхил заби поредния си гол за "карамелите" в 23-та минута, след като се разписа с глава за 0:2. Норвежкият таран на домакините Джон Карю обаче намали на 1:2 в 33-та минута, след пас на своя колега в атаката на Вила Габриел Агбонлахор. Стивън Пиенаар обаче изведе отново тима на Дейвид Мойс напред в резултата, вкарвайки за 1:3 в 53-та минута. Астън Вила получи правото да изпълни пряк свободен удар за нарушение на Джолеан Лескът срещу Карю. Джеймс Милнър застана зад топката и препарира Тим Хауърд за 2:3 от около 35 ярда. Стилиян Петров пък имаше основна заслуга неговия отбор да не загуби мача, след като бирмингамци получиха правото да изпълнят дузпа в 66-та минута. Отново Лескът бе главният виновник, след като играча на тима от Ливърпул изрита Стенли в главата в наказателното си поле. Капитанът на Астън Вила Гарет Бари застана зад топката и би отново в центъра на вратата, което е негов патент. Стражът на "карамелите" Хауърд явно не бе гледал как Бари бие своите дузпи и в крайна сметка двата тима си поделиха по точка след равенство 3:3. /БГНЕС
Манчестър Сити разочарова феновете си и след 6 поредни победи като домакин загуби с 1:3 от Фулъм във Висшата лига. Така Гражданите се смъкнаха на 11-о място с 38 точки, докато лондончани са 8-и с 43. Двамата българи в състава на домакините започнаха в стартовия състав.
Рекордьорът по брой спечелени титли на Франция Сент Етиен допусна нова загуба и не успя да се измъкне от зоната на изпадащите. Този път тимът отстъпи с 0:1 като гост на Рен
Отборът на Бордо постигна важна победа в битката за титлата на Лига 1. Жирондинците надделяха с 2:0 като гост на Оксер

Реджина - Удинезе 0:2
Спортинг (Х) - Валенсия 2:3
Майорка - Алмерия 2:0
Нумансия - Еспаньол 0:0
Осасуна - Атлетик (Б) 2:1
Реал (М) - Валядолид 2:0
Сантандер - Бетис 2:3
Байер (Л) - Вердер 1:1