Интер остави Юве на 10 точки, след реми в Торино

Шампионът Интер изпусна победата срещу Ювентус в последната минута в дербито между двата тима от 32-ия кръг на Серия "А". Мачът завърши 1:1, след като събудилият се през втората половина на сезона талант Марио Балотели откри за гостите от Интер в средата на второто полувреме, а Зденек Григера изравни секунди преди последния съдийски сигнал. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като четвърт час преди края червен картон получи португалският халф Тиаго Мендеш. Шест кръга преди края Интер продължава да има 10 точки аванс на върха пред втория Ювентус. Първото чисто голово положение бе в 10-ата минута и то бе за тима на Интер, който започна силно мача. Марио Балотели почти успя да изведе "нерадзурите" напред в резултата, но ударът му бе избит от голлинията от Тиаго, след като Буфон закачи топката, но не успя да спре пътя й към мрежата. Интер започна силно и второто полувреме и 5 минути след почивката Деян Станкович стреля отдалеч, но Буфон спаси. Опитният вратар трябваше да се намесва и в 56-ата минута, когато Златан Ибрахимович, който все още няма гол срещу бившия си тим, отправи изстрел към вратата му с глава. Така се стигна до 64-ата минута, когато след бърза атака на Интер Съли Мунтари напредна отляво и намери с чудесен пас връхлитащия Балотели, който отблизо нямаше как да сбърка - 0:1. В 76-ата минута всичко изглеждаше решено, тъй като Тиаго Мендеш бе изгонен от рефера от игра за неспортсменко поведение на португалеца спрямо Балотели и Юве остана с човек по-малко. Гостите се опитаха да стигнат до второ попадение, но Буфон спаси поредния далечен шут на Станкович в 79-ата минута. В последната минута торинци получиха правото да изпълнят ъглов удар, чешкият защитник Зденек Григера надскочи всички и пред слисаните погледи на бранителите и вратаря на Интер заби топката с глава в мрежата на гостите - 1:1.

Удинезе 3:1 Фиорентина
Катания 2:0 Сампдория
Aталанта 0:1 Реджина
Ювентус 1:1 Интер
Палермо 4:1 Болоня
Каляри 2:0 Наполи
Рома 3:2 Лече
Сиена 0:2 Киево