Хиксове за Юве и Сампдория

Хиксове за Юве и Сампдория Свободнота падане на Ювентус няма край. След като изгуби шанс за титлата и отпадна на полуфинал за Купата на Италия, Старата госпожа записа нов срамен резултат - 2:2 срещу последния Реджина. Вече повече от месец Ювентус няма победа в нито един турнир. Това равенство още повече засили слуховете, че треньора Клаудио Раниери няма да остане начело на торинци.На два пъти в мача Юве се оказа догонващ в резултата. Домакините поведоха с гол на Барила с глава в 27-ата минута. Дел Пиеро изравни веднага след почивката от дузпа. Халфредсон отново даде аванс на Реджина, но Кристияно Дзанети изравни.В крайна сметка Юве остана трети в класирането вече на 2 точки зад Милан.
Милан продължава с великолепното си представяне и вече е еднолично на второто място в класирането. Росонерите разбиха 3:0 Палермо у дома и дръпна с 2 точки пред Ювентус. Победата дойде с два гола от дузпи на Кака и един на Филипо Индзаги.
Отборите на Сампдория и Каляри сътвориха невероятен спектакъл на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Двата тима завършиха 3:3 в

Реджина - Ювентус 2:2
Голмайстори: Барила 27, Халфредсон 69
Реджина: Пуджони, Чирило, Валдес, Сантос, Адежо, Виджани (72 Кашоне), Кармона, Халфредсон, Барила (83 Коради), Бриенца, Чераволо (59 Коца)
Ювентус: Буфон, Григера, Ариаудо, Мелберг, Молинаро, Каморанези, Дзанети, Маркизио (37 Поулсен), Недвед, Дел Пиеро (76 Амаури), Якуинта

Милан - Палермо 3:0
Болоня - Дженоа 2:0
Лацио - Аталанта 0:1
Лече - Катаня 2:1