Виляреал измъкна 3 точки от Хетафе,РЕКРЕАТИВО разгромeн от МАЙОРКА с 2:4

Нанси, Оксер, Монако и Ница с победи във Франция

Виляреал запази надеждите си за класиране за Шампионската лига, измъквайки три точки от гостуването си на Хетафе в 33-ия кръг на Примера. „Жълтата подводница" си осигури аванс от два гола през първата част. Жоан Капдевиля откри в 16-ата минута, а Хосеба Йоренте удвои в 43-ата. Атлетик (Билбао) победи с 2:1 Расинг (Сантандер) в един от най-оспорваните двубои от 33-ия кръг на испанското първенство. Зрителите на "Сан Мамес" станаха свидетели на 3 гола, 5 червени картона и още куп груби единоборства на терена.

Гренобъл без Христо Янев записа труден успех като гост на Льо Авър Нанси, Оксер и Ница постигнаха победи в мачовете си от 32-ия кръг на френската Лига 1. Монако надигра трудно Льо Ман като гост с 1:0. Победното попадение бе дело на корейския национал Чу Йонг Парк, който се разписа в 86-ата минута след асистенция на Гакпе.

Испания - 33 кръг
АТЛЕТИК (Билбао) – САНТАНДЕР 2:1
1:0 Йоренте (21), 2:0 Лопес (42-д), 2:1 Пинийос (56-д)
ЕСПАНЬОЛ – БЕТИС 2:0
1:0 Луис Гарсия (4), 2:0 Мартинес (83)
ВАЛЯДОЛИД – ОСАСУНА 0:0
ХЕТАФЕ – ВИЛЯРЕАЛ 1:2
0:1 Капдевила (16), 0:2 Йоренте (43), 1:2 Ману (82-д)
РЕКРЕАТИВО – МАЙОРКА 2:4
0:1 Хурадо (10), 0:2 Аранго (15), 1:2 Сиси (48), 1:3 Кастро (76), 2:3 Камунас (82), 2:4 Кейта (90)