Ливърпул победи Нюкасъл с класическото 3:0,Манчестър Юнайтед с нова крачка към титлата

Манчестър Юнайтед направи нова крачка към титлата, след като без особени проблеми спечели с 2:0 при гостуването на Мидълзбро. Райън Гигс изведе "червените дяволи" напред в 25-ата минута, а Парк Джи Сун удвои малко след почивката. Димитър Бербатов започна като титуляр, като си партнираше в атака с Федерико Македа.
Челси победи Фулъм с 3:1 в експлозивно лондонско дерби и се изравни по точки с отбора на Ливърпул, който утре приема Нюкасъл. Изключителен двубой изнесе нападателното трио на ”сините” Дрогба, Анелка и Малуда. Анелка изведе домакините напред още в 50-ата секунда, а до десетата минута резултатът вече беше 2:1 след попадения на Невланд и Малуда. Дрогба добави още един гол през втората част, с което узакони победата на Челси
"Артилеристите" обаче разбиха Портсмут с 3:0 на "Фратън Парк", а този успех гарантира класирането на лондончани за квалификациите на следващото издание на Шампионската лига. Арсенал е четвърти в класирането с 13 точки пред Астън Вила, който играе утре. Помпи пък е 14-и с 38 точки.
Ливърпул победи Нюкасъл с класическото 3:0 в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. „Червените" продължават преследването на Манчестър Юнайтед, скъсявайки разликата на три точки, докато Нюкасъл е все по-близо до раздяла с Висшата лига.

Ливърпул - Нюкасъл 3:0 (2:0)
1:0 Бенаюн (22 мин),2:0 Каут (28),3:0 Лукаш (87)
Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Аурелио, Алонсо (80 - Лукаш), Масчерано (89 - Н`Гог), Бенаюн, Джерард, Риера (63 мин - Бабел), Каут
Нюкасъл: Харпър, Бейе, Колочини, Басонг, Дъф, Смит, Бът, Мартинс (80 - Оуен), Бартън, Ловенкрандс (46 мин - Гутиерес), Видука (80 - Нолан)
Съдия: Фил Дауд
Жълти картони: Смит, Колочини (Н)
Червен картон: Бартън (Н)
Стадион: „Анфийлд"