Хайнкес дебютира с победа начело на Байерн ,Волфсбург направи още една крачка към титлата

Волфсбург направи още една крачка към титлата в Бундеслигата. "Зелените" победиха у дома Хофенхайм с 4:0 в мач от 30-ия кръг. В герой за "вълците" се превърна Един Дзеко, който отбеляза хеттрик.
Хофенхайм имаше няколко добри положения за гол при 0:0, но Демба Ба изпусна на два пъти да се разпише.
Отборите на Хамбургер ШФ и Херта Берлин завършиха наравно 1:1 в неделното дерби от 30-ия кръг в Бундеслигата. Така и двата отбора загубиха ценни точки в борбата за шампионската титла.Валери Домовчийски влезе като резерва за Херта на мястото на Марко Пантелич в 79-ата минута.
С гол на бившия нападател на Литекс Миливое Новакович в 61-ата минута отборът на Кьолн надделя над тима на Вердер с 1:0 и се спаси от изпадане. Козлите имат 35 точки с 9 повече от опасната зона четири кръга преди края.
БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 2:1
1:0 Швайнщайгер (33'),1:1 Даемс (38'),2:1 Алтинтоп (42')
БАЙЕРН (М): Бут, Лел (46' Одо), Лусио, Демикелис, Лам, Ван Бомел, Алтинтоп (81' Отл), Швайнщайгер, Зе Роберто, Тони, Подолски (78' Мюлер)
БОРУСИЯ (М): Байли, Сталтери, Броуверс, Данте, Галашек, Даемс, Калсен-Бракер (74' Марин), Левелс (80' Ньовил), Брадли, Паауве (65' Колаути), Матмур