Фиорентина на точка от Ювентус в битка за Шампионската лига,3:0 за Интер по случай титлата

Фиорентина се нуждае само от една точка в следващите си два мача, за да си гарантира участие и в следващото издание на Шампионската лига, след като победи Сампдория с минималното 1:0.Победния гол отбеляза нападателят Алберто Джилардино в 21-ата минута след асистенция на Хуан Мануел Варгас.Интер отпразнува спечелената 17-а титла с подобаващо 3:0 срещу Сиена на „Сан Сиро”. Нерадзурите триумфираха със скудетото още снощи, когато Милан загуби 1:2 от Удинезе. Днес шампиона на Италия за последните 4 години озакони скудетото пред своята публика.
Кризата в Ювентус става все по-дълбока. Старата госпожа записа осми пореден мач без победа. Юве направи само 2:2 у дома с Аталанта.След това равенство Юве все още е на трето място в класирането, но четвъртия Фиорентина е само на точка зад бианконерите. Първите три отбора влизат директно в групите на Шампионската лига, а четвъртия играе предварителни кръгове. До края на сезона има още 2 кръга.
Ювентус - Аталанта 2:2
0:1 Чигарини (2'),1:1 Якуинта (26'),2:1 Дзанети (36'),2:2 Пелегрино (43')

ЮВЕНТУС: Буфон, Григера, Мелберг, Легроталие, Де Челие (78' Дзебина), Каморанези, Поулсен, Дзанети (72' Трезеге), Недвед, Якуинта, Амаури (62' Дел Пиеро)
АТАЛАНТА: Косили, Гарикс (42' Пелегрино), Капели, Мафредини, Белини, Дефенди, Чигарини, Паравичини, Серси (70' Пелусо), Дони, Плазмати