Ливърпул превзе Лондон

Сините губят на свой терен за първи път след 4 години

Ливърпул превзе  Лондон Ливърпул победи Челси с 1:0 като гост в дербито на върха във Висшата лига. Единственото попадение заби Шаби Алонсо след щастлив рикошет.Червените се утвърдиха като основни кандидати за шампионската титла, която не са печелили от 1990 г. Те водят в класирането след 9-ия кръг с 23 точки, Челси и новакът Хъл Сити имат по 20.Голът падна още в 10-ата минута. Алонсо стреля извън пеналта, топката се отби от защитника на Челси Босингва и влезе във вратата, като излъга вратаря Чех. Домакините натискаха повече до края, но така и не създадоха чисто положение. От добри позиции стреляха Деко и Ашли Коул, но при удара на португалския национал топката бе избита в корнер, а защитникът не шутира добре. Ливърпул нацели греда през второто полувреме след изстрел от фаул на Алонсо и нанесе още няколко опасни удара отдалеч. В крайна сметка червените прекъснаха рекордната серия на Челси от 86 мача поред без загуба на Стамфорд Бридж във Висшата лига. За последно лондончани паднаха 1:2 от Арсенал през февруари 2004. Също така Ливърпул победи Челси като гост в първенството едва за втори път от 1990 г. насам. Успехът бе втори за червените над пряк конкурент за титлата този сезон - на 13 септември Ливърпул обърна 2:1 Манчестър Юн на Енфийлд. Любопитно е, че и тогава, както вчера на Стамфорд Бридж, тимът на мениджъра Бенитес игра без най-добрия си нападател Фернандо Торес.

<< върни се назад Автор: Sasho Zarev
    28 октомври 2008   20:25