Челси победи Евертън с 2:1 във финала за Купата на Англия

Челси победи Евертън с 2:1 във финала за Купата на Англия В интересен финал за Купата на Англия отборът на Челси победи Евертън с 2:1 и спечели трофея.Още в първата минута Луис Саа от Евертън откри резултата.Това е най-бързият гол в историята на турнира, тъй като падна в 25-ата секунда на мача. Все пак Челси се вдигна на крака и стигна до изравняването в 21-ата минута чрез Дрогба.През втората част Челси поведе в резултата чрез Лампард чиито гол се оказа и победен.Тази купа е първият трофей на Челси, спечелен след напускането на португалеца Жозе Моуриньо през септември 2007 година. В своята история Челси пет пъти е печелил купата на Англия, като три пъти през последното десетилетие: през 2000 година, през 2007 и 2009 година. Последният успех на Челси в турнира бе през 2007 година (1:0 срещу Манчестър Юнайтед) при откриването на новия стадион "Уембли".И още един факт - това бе последният мач като мениджър на Челси за холандеца Гус Хидинк, който от новия сезон ще се концентрира върху работата си като национален селекционер на Русия.
Челси - Евертън 2:1