УЕФА бутна Литекс към плейофите,оранжевите подписаха с Йеленкович

УЕФА потвърди, че носителят на Купата на България Литекс ще започне участието си от четвъртия предварителен кръг в новосформираната "Лига Европа". Това стана със специално писмо до клуба.
Ето какво пише в официалния сайт на "оранжевите":
"След като победителя от 2008/2009 Купата на УEФА (Шахтьор Донецк) вече се е класирал за следващия сезон в турнира на Шампионската лига, мястото му, което беше запазено в груповата фаза на "Лига Европа" сезон 2009/2010 г., сега се оказва свободно. Това е причина листата за участие да се модифицира с цел да бъде излъчен нов отбор, който да заеме мястото на настоящия победител в турнира.
Тази промяна в листата за участие дава предимство на носителите на националните купи на държавите, заемащи 16 и 17 място в клубната ранглиста по коефициент - Швейцария и България. По този начин Фк Сион и Фк Литекс ще започнат в "Лига Европа" от плейофите (четвърти предварителен кръг), вместо от 3-ти квалификационен кръг".

Първият трансфер на Литекс вече е факт. Бившият капитан на тима Небойша Йеленкович, играл за последно в Спартак (Търнава), подписа дългосрочен договор с "оранжевите". По този начин ловчанлии успяха да изпреварят шампиона Левски, който също преговаряше за играча. Един от най-успешните чуждестранни футболисти в историята на Литекс се срещна в Ловеч със собственика Гриша Ганчев, финансовият директор Величко Дихонов и главният мениджър Стойчо Стоилов. След кратък разговор с тримата новината беше факт - Йеленкович отново е играч на двукратния шампион и четирикратен носител на Купата на България.
"Няма как да не се радвам. Прибирам се у дома. В Литекс премина една голяма и успешна част от моята кариера. С г-н Ганчев се разбрахме точно за 2 минути", заяви пред Небойша Йеленкович пред официалния сайт на "оранжевите" по мобилния си телефон, докато пътуваше от Ловеч за Нови Сад. "Надявам се, че ще помогна на отбора да се пребори за трофеите в първенството. Очаквам да направим пробив и в турнира Лига Европа, допълни сърбинът с български паспорт.
"Радостни сме от този трансфер и се надяваме Небойша Йеленкович да бъде част от отборът, който ще постигне сериозни успехи през следващия сезон", коментира дясната ръка на Гриша Ганчев Величко Дихонов.

<< върни се назад     17 юни 2009   11:24