СПАРТА (ПРАГА) нанесе трета загуба на ЦСКА в Австрия

Третата си контрола в Австрия вицешампионите загубиха с 0:2 и продължи серията си от загуби в контролните мачове от предсезонната си подготовка. След като поражения на армеците нанесоха Жилина и Аустрия (Кернтен), тази вечер същото направи и Спарта (Прага).
Резултатът откри Вилфред в 23-та минута, когато засече центриране от ъглов удар на Патрик Бергер и с глава простреля Ивайло Петров. В 35-та минута ЦСКА получи нов гол, дело на бившия футболист на Ливърпул Патрик Бергер. Чехът се възползва от груба грешка на армейската отбрана и по специално на вратаря Ивайло Петров. Стражът излезе неразчетено, топката попадна в Бергер и за капитана на Спарта остана най-лесното - да вкара на празна врата от границата на наказателното поле.

ЦСКА - СПАРТА (ПРАГА) 0:2
0:1 Вилфред (23), 0:2 Бергер (35).

ЦСКА: 27 Ив. Петров, 6 Котев, 11 К. Стоянов, 2. Виданов, 25 Минев, 14 Св. Петров, 23 Янев, 18 Зехиров, 24 Арибас, 17 Руи Мигел (Чавдаров, Тимонов, Иван Стоянов, Камано, Саидходжа, Сан Еметерио, Морозс)
Спарта (Пр): 29 Блажек, 2 Репка, 3 Памич, 4 Хохенедер, 6 Хубник, 13 Кушнир, 8 Бергер (к), 11 Зофчак, 22 Земан, 12 Вилфред, 17 Холенда (Калуда, Вачек, Сус, Трештик, Волфрехт).

<< върни се назад     05 юли 2009   18:24