Дебрецен изхвърли Калмар от ШЛ ,3-минути не стигнага на БОХЕМИАНС да го стори

Дебрецен изхвърли Калмар от ШЛ ,3-минути не стигнага на БОХЕМИАНС да го стори Унагрският Дебрецен успя да отстрани шведския шампион Калмар от турнира за Шампионската лига. Днес маджарите загубиха с 3:1 от шведите, но благодарение на победата си с 2:0 в първия мач продължават напред. В третия предварителен кръг Дебрецен ще срещне естонския Левадия, който изненадващо изхвърли Висла (Краков)
Съвсем малко не достигна на Бохемианс да хвърли втората голяма бомба в тазвечершните двубои от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът от Ейре удържаше нулевото равенство срещу Ред Бул (Залцбург) до 87-ата минута, но тогава левият бек на гостите Йежек отбеляза единствения и скъпоценен гол, класирал австрийците в следващата фаза.

В първата среща преди седмица Ред Бул изненадващо допусна равенство 1:1, което принуди тима да атакува от самото начало на реванша. Ирландците обаче се затвориха и не дадоха много възможности на Марк Янко и останалите офанзивни играчи на гостите. Отбраната на Бохемианс се пропука 3 минути преди края и Йежек се възползва от шанса си.

В третия кръг Ред Бул (Залцбург) ще има за съперник Динамо (Загреб).

БОХЕМИАНС - РЕД БУЛ (ЗАЛЦБУРГ) 0:1 (общ резултат 1:2)
0:1 Йежек (87)

КАЛМАР - ДЕБРЕЦЕН 3:1
0:1 Варга (12),1:1 Елм (19),2:1 Мендеш (31),3:1 Елм (72-д)

Резултати от реваншите на втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол (в скоби са резултатите от първия мач):

ФК АКТОБЕ (КАЗАХСТАН) - Хафнарфьордур (Исландия) 2:0 (4:0)

Дюделанж (Люксембург)- ВЕНТСПИЛС (ЛАТВИЯ) 1:3 (0:3)

ЛЕВАДИЯ ТАЛИН (ЕСТОНИЯ) - Висла Краков (Полша) 1:0 (1:1)

Калмар (Швеция) - ДЕБРЕЦЕН (Унгария) 3:1 (0:2)

Гленторан (Северна Ирландия) – МАКАБИ ХАЙФА (Израел) 0:4 (0:6)

Бохемианс (Република Ирландия) - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ (Австрия) 0:1 (1:1)

Морген Будва (Черна гора) - ФК КОПЕНХАГЕН (Дания) 0:6 (0:6)

МАРИБОР (Словения) - ВИТ (Грузия) 3:1 (0:0)