Манолев в ПСВ Айндховен за пет години,Литекс разгроми АДО Ден Хааг с 4:0

Манолев в ПСВ Айндховен за пет години,Литекс разгроми АДО Ден Хааг с 4:0 Литекс осъществи поредния си голям трансфер в западноевропейски клуб. Десният бек на ловчанлии Станислав Манолев вече е футболист на ПСВ Айндховен.
След тежки преговори между Литекс, Астън Вила, Кьолн и ПСВ Айндховен, Станислав Манолев бе продаден днес на холандския гранд, съобщиха от ръководството на носителя на Купата на България. Националът подписа 5-годишен професионален договор с ПСВ. Литекс ще получи 20 процента от следващ трансфер на десния бек. Заради специален текст за конфиденциалност в договора, сумата по трансфера не може да бъде съобщена. "Литекс пренебрегна по-голямата оферта на Кьолн и по-малката на Астън Вила, а избра ПСВ, защото Манолев трябва да се развива. С екипа на холандския гранд той ще има уникалния шанс да играе всяка година в Шампионската лига и Лига Европа", се казва в официалното съобщение на клуба. "Той е универсален футболист и е на чудесна възраст. Амбициозно момче с добър характер. Неговите качества ще паснат чудесно на нашия отбор. Както в защита, така и в нападение", заяви наставника на ПСВ Рутен пред клубната телевизия.

Носителят на купата на България Литекс постигна поредна убедителна победа на лагера си в Холандия, след като разгроми АДО Ден Хааг с 4:0. Бразилецът Адриано Миранда излезе като титуляр в последната контрола на Литекс в Холандия.
При победата над Де Граашап с 1:0 на този пост игра Сандриньо. Възпитаниците на Станимир Стоилов откриха резултата още в 12-та минута. Отлично двойно подаване между Ивелин Попов и Дока изведе бразилеца в добра позиция в наказателното поле на АДО, който с удар с десния крак откри резултата.
В следващите 10 минути Дика направи два пропуска. В 44-та минута Дока бе изведен в удобна позиция срещу вратаря на холандците, но бе блъснат отзад. Реферът не отсъди дузпа. Вратарят не успя да улови добре топката и Вилфред Нифлор я прати в мрежата за 2:0.
В началото на второто полувреме Нифлор направи невероятен пропуск. Нападателят не успя да уцели топката пред празния ляв ъгъл на вратата на АДО, след остро центриране на Михаил Венков от ляво.
В 58-та минута Нифлор направи 3:0, след като пресече пас в половината на АДО, напредна към вратата и стреля. Топката рикошира в холандски футболист и излъга вратаря.
Две минути преди края на срещата Диего открадна топката от вратаря Виджген, подаде на Георги Миланов, чийто удар среща горната греда и влезе в мрежата за 4:0. Литекс се прибира в България в неделя с редовен полет от Амстердам.
състав на Литекс: Голубович, Кишишев, Барт, Николов, Венков, Йеленкович, Сандриньо, Миранда, Дока, Ивелин Попов, Нифлор (Петков, Тодоров, Янев, Бодуров, Миланов, Занев, Диего)

<< върни се назад     26 юли 2009   00:43